بهمن مرادنیا در جمع خبرنگاران ایرنا ضمن تقدیر از تلاش های‌ اهالی رسانه در انعکاس خدمات نظام و دولت تاکید کرد: رسانه به عنوان چشم بینا و گوش شنوای جامعه باید بر اساس اصول حرفه ای نسبت به آگاه‌سازی جامعه و تنویر افکار عمومی اقدام کنند.

وی با اشاره به سابقه فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی به ویژه بعد از انقلاب اسلامی گفت: این خبرگزاری در انعکاس خدمات نظام همواره با صحت و شفاف سازی در اخبار خود، برای اقتدار انقلاب گامهای تاثیرگذاری برداشته است.

مرادنیا یادآور شد: این خدمت خبرگزاری جمهوری اسلامی در مقابل هجمه تبلیغاتی رسانه‌هایی که فضای مسموم همراه بایاس و ناامیدی را در جامعه القا می‌کنند تلاشی برای شفاف سازی و ترویج روحیه نشاط و امید در جامعه است.

وی همچنین در تماس تلفنی با سیدضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن تبریک هشتاد و پنجمین سال تاسیس این خبرگزاری گفت: کردستان همواره مظلوم بوده و باید تمام دستگاه ها و نهادها برای توسعه این استان به صورت ویژه تلاش کنند.

مرادنیا ضمن دعوت از دکتر هاشمی برای سفر به استان کردستان اظهار داشت: کردستان ظرفیت های متعددی در بخش های کشاورزی، گردشگری، مرز، معادن و آب دارد که باید از این ظرفیت ها برای توسعه پایدار استان و کاهش شکاف اقتصادی بیشتر استفاده کرد که در این میان نقش رسانه به ویژه ایرنا حایز اهمیت است.
در این بازدید بهرام نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جلال قلعه شاخانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حشمت‎اله صیدی شهردار سنندج، علی مفاخری و آرش حسین پناهی مدیران کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری مرادنیا را همراهی کردند.

در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرد.

۳۰۳۴