سید احمد احمدی‌زاده با حضور در ایرنا فارس یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار ایرنا در افغانستان را گرامی داشت و روز خبرنگار که به این مناسبت در تقویم رسمی نامگذاری شده است را به خبرنگاران ایرنا تبریک گفت.

معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به ظرفیت‌های خبرگزاری ملی ایرنا گفت: ایرنا دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی است که می‌تواند یاری‌گر دولتمردان و مسئولان در مسیر رفع مشکلات کشور و استان باشد.

احمدی‌زاده با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی خدمات دولت در تقویت روحیه امید در جامعه افزود:‌ از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) انتظار داریم که با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد در شرایط سخت امروز که کشور تحت فشار تحریم‌ها قرار دارد اقدامات و عملکرد خوب دولت را به جامعه منعکس کند.

معاون استانداری فارس که در این آیین از سوی مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری همراهی می شد، ادامه داد: دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع فعالیت خود به ویژه در ۲ سال اخیر اقدامات بسیار خوبی انجام داده اما به نظر می‌رسد برخی مدیران از بیان این اقدمات ابا دارند و کارهای انجام شده را آنگونه که باید به جامعه منتقل نمی‌کنند.
احمدی زاده بیان کرد: در هفته دولت پیش رو قرار است پروژه‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف در استان افتتاح و کلنگ‌زنی شود که خبرگزاری جمهوری اسلامی می‌تواند با دعوت از مدیران برای حضور در این مجموعه از آنها در خصوص دستاوردهای دولت سوال کند و جامعه را از این اقدامات آگاه سازد.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس نیز در این دیدار، گزارشی از دستاوردها و تحولات فنی و محتوایی ایرنا طی ماه‌های گذشته ارائه کرد و با اشاره به برگزاری میزگرد‌های تخصصی، حضور مسئولان در این نشست‌ها را زمینه‌ساز ارائه راهکار برای مسائل کلیدی استان خواند.
سنگ بنای خبرگزاری جمهوری اسلامی،‌ مردادماه سال ۱۳۱۳ هجری شمسی با عنوان آژانس پارس نهاده شد،‌ رسانه‌ای که پس از انقلاب اسلامی با مصوبه مجلس شورای اسلامی به نام خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام یافت.