هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران ایرنا گفت: با وجود اینکه تصور می شود خبرنگاری، کار آسانی است اما در حقیقت کار بسیار سخت و مشکلی است طوری که خبرنگار ممکن است بارها مورد بی‌مهری قرار بگیرد.
بازوند با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در افغانستان گفت: این شهید یک شخصیت بزرگ و فرهنگی داشت و خانواده ایشان هم یک خانواده کاملا فرهنگی هستند و من آنها را به خوبی می شناسم.
او اظهار کرد: زمانی که در لرستان استاندار بودم چندین بار به خانواده شهید صارمی در بروجرد سرکشی کردم؛ در همان دوران ما یکی از پل‌های بزرگ لرستان را در روز خبرنگار افتتاح کردیم و نام آن را شهید صارمی گذاشتیم.
استاندار کرمانشاه همچنین گفت: انتظار ما از همه رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی این است که مطالبات جدی و اصلی استان را به گوش مرکزنشینان برسانند اما این اتفاق تاکنون به خوبی نیفتاده است.
بازوند همچنین به سوالات خبرنگاران ایرنا درباره وضعیت بازگشایی مرز خسروی به روی زائران اربعین، بازسازی مناطق زلزله‌زده، فرصت های سرمایه گذاری استان و طرح گردشگری ۲۰۲۰ پاسخ گفت که مشروح آن بزودی منتشر می شود.
او در تماس تلفنی با سیدضیا هاشمی، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی هم روز خبرنگار و هشتاد و پنجمین سال تاسیس این خبرگزاری را به او و همه خبرنگاران ایرنا تبریک گفت.
مدیران با ایرنا همکاری کنند
علی مولوی، رئیس مرکز ایرنا کرمانشاه نیز در این دیدار با اشاره به فعالیت شبانه روزی و پیگیری مستمر مهمترین مطالبات استان از سوی ایرنا، برای میزبانی از همه مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی استان اعلام آمادگی کرد.
مولوی با اشاره به پاسخگویی استاندار و معاونان او به خبرگزاری ایرنا، از بازوند درخواست کرد که اهمیت ارتباط موثر با رسانه‌ها را به همه مدیران استان خاطرنشان کند.
در این بازدید صفرعلی زارعی رئیس دفتر استاندار و اصغر عظیمی مهر، مدیرکل روابط عمومی استانداری بازوند را همراهی کردند.
محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷ به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسیدند. به همین مناسبت شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مردادماه را به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا است.
۷۴۴۴/۸۰۶۶