به گزارش ایرنا، محمود زمانی روز چهارشنبه در دیدار با مسوول خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر مهاباد با بیان اینکه ایرنا با پرداختن به عملکردها و دستاوردهای دولت و دستگاه‌های دولتی، نگاه مستقل‌گرایانه به اخبار و رویدادها دارد گفت: این رسانه تاثیرگذار با شفاف‌سازی و اعتمادسازی در جامعه در مسیر افزایش سرمایه‌های اجتماعی در کشور حرکت می‌کند.

وی افزود: ایرنا با فعالیت حرفه‌ای و اعتمادساز، نقش مهم و موثری در تحقق، تبیین و تقویت اهداف و عملکرد دولت ایفا می‌کند.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی درست و شفاف موجب افزایش فرآیند اعتمادسازی در کشور می‌شود، بیان کرد: اثر بخشی و تاثیرگذاری فعالیت رسانه‌ای ایرنا در تبیین و تقویت اهداف و دستاوردهای دولت بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است.

زمانی با اظهار رضایت از عملکرد مطلوب ایرنا در پوشش خبری رویدادها، دستاوردها و خدمات دستگاه‌های اجرایی در تکاب ادامه داد: رسانه‌ها به ویژه ایرنا می‌تواند با نقد و بررسی عملکردها در کنار بیان دستاوردها و ارائه راهکارهای مفید و منطقی، زمینه‌ای برای اتخاذ تصمیم‌های عملیاتی و مصوبات پژوهشی و کاربردی در راستای توسعه این شهرستان و حل مشکلات آن فراهم کند.

مسوول ایرنای مهاباد نیز در این دیدار اظهار داشت: این خبرگزاری بر اساس رسالت خبری خود نگاه ویژه‌ای به پوشش رسانه‌ای رویدادهای شهرهای جنوب آذربایجان غربی دارد.

منوچهر صمدی افزود: ایرنا تلاش می‌کند میزان تاثیرگذاری خود در روند توسعه شهرها و حل مشکلات و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی را با انعکاس مطلوب آنها را بخوبی ایفا کند.

وی با اشاره به انعکاس حداکثری اخبار و رویدادهای این شهرستان در ایرنا، بیان کرد: این خبرگزاری مصمم است با همکاری فرماندار و مدیران ادارات تکاب در راستای معرفی جاذبه های گردشگری، طبیعی و تاریخی و ظرفیت‌های غنی این شهرستان در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، اقتصادی و فرهنگی و هنری بخوبی منعکس کند.

دفتر نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی اواخر دهه ۱۳۶۰ در مهاباد تاسیس شد و این دفتر هم‌اکنون شهرهای مهاباد، میاندوآب، شاهین‌دژ، بوکان، سردشت، اشنویه و تکاب را زیر پوشش خبری خود دارد.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.