سید ضیاء هاشمی روز سه شنبه در دیدار صمیمانه فصلی خود با کارکنان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی( ایرنا) با تبریک فرارسیدن ایام ربیع و همچنین عید مبعث پیش رو، برگزاری اینگونه نشست ها را «ارزشمند، مفید، سودمند، الهام بخش و در عین حال ایده ساز» عنوان کرد و افزود: بر این باورم طرح دیدگاه‌های نقادانه و مشفقانه همکاران ارزشمند است.

مدیرعامل ایرنا در عین حال تاکید کرد: امروز برای پیشبرد اهداف و همچنین دستیابی به چشم انداز و افق های روشن این خبرگزاری نیازمند همدلی و همراهی همه اعضای خانواده این رسانه هستیم.

هاشمی جایگاه رسانه ای ایرنا را بسیار رفیع دانست و گفت: خوشبختانه امروز با تلاش و همت همگان این خبرگزاری در حال حرکت به سمت جایگاه شایسته خود است.

مدیرعامل ایرنا همچنین با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیری برای ایجاد تنوع در محصولات خبری، به تحولات صورت‌گرفته اخیر در این باره اشاره کرد و گفت: ایرنا امروز باید با اتکای به فناوری های نوین ارتباطی و خلاقیت راه خود را با قوت ادامه دهد.

تحولات ایرنا نشان داد که خبرگزاری رسمی برای کشور، همچنان حائز اهمیت و نیازمند حفظ و توسعه است که این امر با استفاده از نسل نو و فناوری جدید ممکن می‌شود.

مدیرعامل ایرنا در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه راهبردی تنظیم شده برای این خبرگزاری، از این رسانه به عنوان سازمانی فعال، هوشمند و در عین حال فرهنگی یاد کرد که باید در همه عرصه ها به ویژه روابط داخلی و خارجی حضوری فعال داشته باشد.

ایرنا؛ فعال و در مسیر جریان‌سازی

هاشمی همچنین با تاکید بر این نکته که ایرنا همواره باید از حالت و موضع انفعالی به موضع فعال تبدیل شود، اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی باید همواره فعال و در کشور جریان ساز باشد.

مدیر عامل ایرنا تاکید کرد: با ایده آل ها فاصله داریم اما مصمم هستیم که با تلاش و حضور همه اعضای خانواده این رسانه در سایه همدلی و صمیمیت و استفاده از ظرفیت های موجود، ایرنا به حرکت خود به سمت جایگاه شایسته‌اش ادامه دهد.

هاشمی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه یک سازمان برای حرکت و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده خود نیازمند اقتدار است، گفت: علاوه بر استفاده از نظرات و پیشنهادات، از انتقادات درست و سازنده هم استفاده خواهیم کرد اما تاکید می کنم که « دروغ و افترا خط قرمز ایرناست».

هاشمی بابیان اینکه رسانه یک سازمان پیچیده و دارای منطق است، گفت: از مطرح‌ترین صاحبنظران و متخصصان حوزه رسانه، خبر، فناوری و مدیریتی  در ایرنا بهره برده و خواهیم برد و با اتکا به علم و دانشگاهیان، تحول ایرنا را پیش خواهیم برد چرا که معتقدم باید از دانش روز استفاده و هم‌پای تحولات و تغییرات جهان حرکت کنیم.

معتقد هستم افراد با قبول پست های سازمانی و مدیریتی باید با تلاش و همت، سازمان متبوع را به پیش برده و در جهت نیل به اهداف از پیش تعین شده گام های موثر و سازنده بردارند.

به گفته وی این پست های مدیریتی امانتی است که چند صباحی در اختیار برخی قرار می گیرد بنابراین مهم این است که در زمان تحویل این پست به افراد دیگر شاهد بروز تحولات در سازمان باشیم.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به ترسیم برنامه راهبردی برای سه سال آینده این سازمان ، گفت:‌ ایرنا برای ۱۰ سال آینده هم برنامه دارد هرچند معتقدم باید برنامه بلندمدت‌تری نیز تدوین شود.
هاشمی با تاکید بر اینکه ایرنا نه یک سازمان خبری صرف که سازمانی خبری و فناورانه است، گفت: این خبرگزاری حوزه های مختلفی از جمله حوزه پشتیبانی و منابع را هم در بر می گیرد و ما ایرنا را براساس برنامه راهبردی خبری و فناورانه پیش برده و خواهیم برد.
مدیرعامل ایرنا در ادامه سخنان خود ابراز امیدواری کرد: با حفظ همدلی و صمیمت و استفاده از ظرفیت های سازمان، ایرنا به حضور فعال و جریان ساز خود ادامه دهد.
هاشمی در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از اعضای خانواده ایرنا به سوالات مطرح شده پاسخ گفت.

 

*رع*۱۷۱۰