مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی با سید ضیا هاشمی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و از بخش‌های مختلف سازمان بازدید کرد.
«ابراهیم محمد زاده» در این دیدار گفت: واقعیت این است که سازمان تامین هم باید درآمدزایی داشته باشد و هم بتواند حقوق بازنشستگان و نیازهای مالی آنها را تامین کند. یعنی باید در کنار اینکه باید حقوق حدود ۸۰۰ هزار نفر را بدهیم، باید هزینه درمان رایگان ۵ میلیون‌ نفر شاغل و بازنشسته را نیز تامین کنیم.
وی یادآورشد: بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برای درمان به مراکزی که تحت پوشش این سازمان نیستند، مراجعه کنند، باید ۱۰ تا ۳۰ درصد از هزینه درمان را خودشان پرداخت کنند.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اضافه کرد: مجموع هزینه‌های بازنشستگان در حوزه درمان حدود ۸ هزار میلیارد تومان، ۳۰ هزار میلیارد تومان در حوزه حقوق و حدود یکهزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه خدمات و مربوط به سفرهای زیارتی، حج و غیره خدمات مختلف است.

محمودزاده در عین حال گفت: بخش عمده‌ای از حقوق بازنشستگان توسط دولت تامین می‌شود. یعنی تقریبا حدود ۵۰ درصد از درمان بازنشستگان توسط نیروهایی که تحت پوشش کارفرمای دولت هستند پرداخت می‌شود اما اگر بخواهیم هزینه‌کرد مازاد این مبلغ را حساب کنیم، شاید بیشترین مشکل برای سازمان تامین اجتماعی که در واقع به عنوان یک فرصت است، در همین بخش یعنی تامین کسورات و خدمات مربوط به منابع اقتصادی ما است.

محمود زاده یادآورشد: کار سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، تقویت رضایتمندی مجاهدان و زحمتکشان حوزه امنیت کشور در حوزه نیروهای مسلح و حوزه‌های نظامی و حتی در حوزه‌های اقتصادی که الان ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم ارزشمند است.
وی در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به مشکلات نحوه انعکاس اخبار مربوط به بازنشستگان و تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: اینکه ۳۱ درصد حقوق را پرداخت کردیم، بالاخره یک نسبت از ظرفیتهاست و همه باید ازآن اطلاع داشته باشند. هر شخصی به حقوق خودش را نگاه می‌کند و می‌گوید افزایش پیدا نکرده است ولی وقتی ۳۱ درصد افزایش پیدا کرده است هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که این اتفاق صورت نگرفته است.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح عنوان کرد: اینکه درمان بازنشستگان در همه بیمارستان‌های نظامی و دانشگاهی به طور رایگان انجام شده و هیچ فرانشیزی از آنها دریافت نمی‌شود، یک نعمت است چرا که درمان به صورت رایگان انجام می‌شود و برای دریافت برخی داروها فقط ۱۰ درصد پرداخت می‌کنند. اینها خدمات آورده دولت، مجلس، وزارت دفاع و نیروهای مسلح است.

همچنین در این دیدار سیدضیا هاشمی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با تبریک ۱۴ آبان روز تاسیس سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اظهار داشت: نیروهای مسلح جایگاه رفیعی در کشور دارند و فعالیت‌های خدماتی به آنها که تامین اجتماعی متولی آن هست در این بخش جزو کارهای جهادی و ماجور است.

هاشمی مدیرعامل ایرنا گفت:کار شما همانند هر کار دیگری نیازمند دقت ویژه‌ و خاصی است. در کار شما هم بعد اقتصادی و هم بعد امنیتی و هم بعد سیاسی مطرح است. در حوزه اطلاع‌رسانی و در جایی که به منافع ملی و مصالح کار شما مرتبط است حتماً همکاران ما به عنوان خبرگزاری ملی کشور آمادگی دارند که کمک کنند چرا که موفقیت شما موفقیت کشور است.

 

*رع*۱۷۱۰