«سیدرضا صالحی‌امیری» در پیام خود با اشاره به این موفقیت بزرگ رسانه ای گفت: قطعا این افتخار در دوره ای که دشمنان به انزوای کشورمان می اندیشند بسیار با اهمیت و تاثیر گذار خواهد بود. همچنین «سیدمصطفی ابطحی» مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان، «مسعود سلیمانی» رییس فدراسیون اسکواش، «علیرضا پاکدل» رییس فدراسیون هندبال این افتخار را به خانواده این خبرگزاری با سابقه کشور تبریک گفتند. «حسین ثوری» رییس فدراسیون بوکس ایران از شخصیت هایی بود که موفقیت مدیرعامل ایرنا و موجوعه این خبرگزاری را یک ظرفیت در شرایط کنونی دانست.

«مهدی علی‌نژاد»، «هاشم اسکندری» و «محسن رضوانی» روسای فدراسیون‌های ووشو، بولینگ و بیلیارد و شنا در پیام‌های جداگانه انتخاب «سید ضیاء هاشمی» را به عنوان رییس اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه را تبریک گفتند.

«علیرضا سهرابیان» رییس فدراسیون قایقرانی نیز با تبریک این موفقیت مدیرعامل و کارکنان خبرگزار ایرنا نوشت: امیدوارم دوره جدید زمانی مناسبی برای همکاری ۲ جانبه ورزش و رسانه باشد.

در پی انتخاب مدیرعامل ایرنا به عنوان رییس دور بعد اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) حمید عزیزی رییس فدراسیون گلف نیز این موفقیت را به جامعه رسانه ای به ویژه خبرگزاری ایرنا تبریک گفت. «زهرا اینچه درگاهی» رییس فدراسیون ژیمناستیک از دیگر روسای فدراسیون هایی بود که این موفقیت را تبریک گفت.

مدیرعامل و مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا نیز این موفقیت را به مدیر عامل و کارکنان خبرگزاری ایرنا تبریک گفت.

اعضای اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) در نشست هفدهمین مجمع عمومی این اتحادیه در سئول پایتخت کره جنوبی با رای مثبت خود خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را برای ریاست دوره آتی این سازمان برگزیدند.

اعضای اوآنا به ایرنا برای میزبانی مجمع عمومی آتی در سال ۲۰۲۲ رای مثبت دادند تا خبرگزاری جمهوری اسلامی از سال ۲۰۲۲ تا به مدت سه سال ریاست این سازمان مهم خبری را برعهده بگیرد.

*رع*۱۷۱۰