سید مرتضی بختیاری روز سه‌شنبه پس از حضور در ایرنا با سیدضیاء هاشمی مدیرعامل ایرنا دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: رسانه ها با درست عمل کردن به وظایف خود کشور را به سوی شکوفایی سوق خواهند داد.

بختیاری با اشاره به فعالیت های خبرگزاری جمهوری اسلامی، اظهار داشت: ایرنا یکی از رسانه های قدیمی و ریشته دارترین رسانه کشور است که سابقه ۸۳ ساله دارد و کمتر در کشور خبرگزاری داریم که با این سابقه باشد.

وی افزود: ایرنا ظرفیت داخلی و خارجی خوبی برای کشور در حوزه رسانه به شمار می رود. خبرگزاری ها نقش اساسی در انتقال خبرها و به تعبیری شناسایی مشکلات و نارسایی های کشور دارند. همچنین اصحاب رسانه و مطبوعات نقش تعیین کننده ای در مسائل اجتماعی دارند و امانت دار هستند؛‌ از این رو، خبرگزاری ها فرای وابستگی هایی که دارند، باید در این امانت داری صداقت و شجاعت داشته باشند.

بختیاری با تاکید بر اینکه سختی کار برای حرفه خبرنگاری به باور ما واقعیت دارد، گفت: انعکاس واقعیت بسیار سخت است و متاسفانه خبرنگاری که بخواهد این اخبار را انعکاس دهد، نیاز به یک شجاعت دارد و خبرنگار صادق و واقع نگر باید حمایت شود. در واقع حرفه خبرنگاری هم آثاری بابرکت و هم آثاری مخرب دارد.

وی با بیان اینکه اینجانب از دیرباز از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی اخبار و مسائل کشور را پیگیری می کردم، افزود: اگر اصحاب رسانه به رسالت خود درست عمل نکنند، آثاری مخرب به همراه خواهد داشت و در صورت درست عمل کردن موجب شکوفایی یک جامعه و حیات آن جامعه خواهند شد و ایرنا هم در این زمینه با تجربیات و سوابقی که دارد،‌ چهره ای شناخته شده است.

رئیس کمیته امداد گفت: اصحاب رسانه در خصوص طرح اکرام و طرح محسنین کمیته امداد،‌ کمک زیادی می توانند به این نهاد کنند و می توانند حامیان را برای حضور در این کار خیر تشویق کنند.

وی با بیان اینکه ایرنا با ظرفیت و تجاربی که دارد می تواند کمیته امداد امام خمینی را در داخل و خارج کشور کمک کند،‌ افزود: برنامه کمیته امداد برای آینده،‌ برون سپاری است؛‌ بر همین اساس، امسال ۳۰ درصد از خدمات کمیته امداد در بخش سالمندان به مراکز نیکوکاری در مساجد، با رویکرد مسجدمحوری واگذار شده است.

بختیاری اظهار داشت: امید است ایرنا و دیگر خبرگزاری ها در این رابطه با کمیته امداد همکاری خوبی داشته و با اطلاع رسانی مطلوب وجدان افراد خیر را در این راستا برانگیخته و برای پیشقدم شدن آنان در این راه خیر اقدام کنند.

وی همچنین از بخش های مختلف این خبرگزاری از جمله گروه اخبار صوتی و تصویری و اتاق خبر دیدن کرد و در جریان روند تهیه و تولید اخبار و گزارش های خبری و تصویری و انتشار آنها روی خروجی های این رسانه قرار گرفت.
رئیس کمیته امداد در ادامه این بازدید، در نشست خبری با خبرنگاران ایرنا، به پرسش ها در زمینه موضوعات مختلف از جمله اهم فعالیت ها، دستاوردها، کمبودها و چالش ها و برنامه های آتی این نهاد پاسخ داد.

 

*رع*۱۷۱۰