به گزارش ایرنا، اختتامیه سومین جشنواره تلویزیونی مستند عصر سه شنبه با حضور معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، رییس عبدالعلی علی عشکری رییس سازمان صدا و سیما و جمعی از مدیران لشکری و کشوری در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
این جشنواره در سه بخش مستندنگاری، فیلم مستند و عکس مستند برگزار شده بود که سامان‌ رحمتیان خبرنگار ایرنا با گزارشی تحت عنوان بازار داغ سلاح عنوان نخست بخش مستند نگاری را به خود اختصاص داد.
سومین گام این جشنواره که از ۱۵ تیر سال جاری با پخش مستندهای راه یافته به بخش مسابقه شروع شد با افزودن بخش مستندنگاری به دلیل اهمیت پژوهش در کار مستندسازی برگزار شد. در این بخش فعالان رسانه و خبرنگاران می توانستند سه گزارش منتشر شده خود را برای شرکت در فراخوان جشنواره ارسال کنند.
در سومین دوره جشنواره تلویزیونی مستند سیما ۷۰۰ مستند به دبیرخانه جشنواره رسیده بود که از این بین ۶۷ مستند ساخته مستندسازانی از سراسر کشور به نمایش درآمد و با بخش انتخاب مردمی، مخاطبان امکان رای دادن به آثار منتخب خود را داشتند.
نخستین جشنواره تلویزیونی فیلم مستند سال ۹۶ توسط شبکه مستند سیما و با هدف شناسایی و جذب استعدادهای جوان و با شعار روایت حقیقت در قاب واقعیت برگزار شد. آثار مستند در این رویداد در سه بخش آثار کوتاه زیر ۳۰ دقیقه، آثار نیمه بلند ۳۰ تا ۶۰ دقیقه و آثار بلند بالاتر از ۶۰ دقیقه، از مستندسازان دریافت و بعد از انتخاب اولیه به بخش مسابقه راه یافت. این آثار از شبکه مستند سیما پخش و در دو بخش جایزه مردمی و جایزه هیئت داوران برگزیده شد.
دومین دوره جشنواره تلویزیونی فیلم مستند در سال ۹۷ غیر از بخش مستند شامل عکس های مستند در دو زیرگروه تک عکس و مجموعه عکس نیز شد.