به گزارش ایرنا، «سیدضیاء هاشمی» این مطلب را امروز سه شنبه در دومین همایش ویدئو کنفرانسی(مجازی) مدیران سازمان مرکزی و روسای دفاتر ایرنا در سراسر کشور با موضوع بررسی تحولات اخیر کشور و انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد.

مدیرعامل ایرنا در این نشست تصریح کرد: سیاه نمایی در انتشار و انعکاس اخبار انتخابات مجلس، خارج از سیاست های نظام و ظلم به دولت است.

وی افزود: اخبار انتخابات در ایرنا باید به صورت درست و دقیق منتشر شود و به ایجاد فضای پرشور و نشاط انتخاباتی در جامعه کمک کند.

مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی با بیان اینکه ایرنا باید زبان گویای جامعه باشد، تاکید کرد: این خبرگزاری در سراسر کشور باید به انعکاس مطالبه های مردمی بپردازد.

وی گفت: ایرنا باید زبان مردم در موضوع های مختلف از جمله کوله بران و حاشیه نشینان باشد و از حقوق آنها دفاع کند.

هاشمی در این زمینه بر لزوم انجام کارعلمی دقیق و پژوهشی از سوی ایرنا برای تغییر وضعیت زندگی قشرهای ضعیف و آسیب پذیر جامعه تاکید کرد.

وی گفت: همچنین باید آموزش های تخصصی، حرفه ای و علمی لازم به خبرنگاران ارائه شود و با استفاده از ابزارها و تکنولوژی های نوین، اخبار بازتاب مناسبی داشته باشند.

مدیرعامل ایرنا در این زمینه بر تحقق هر چه بیشتر نهضت آموزش در ایرنا تاکید کرد.

وی افزود: اگرچه اکنون آموزش های خوبی در ایرنا در حال برگزاری است و هماهنگی و هم افزایی مناسبی میان روسای دفاتر ایرنا در سراسر کشور وجود دارد اما باید تقویت شود.

حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس هدف ایرناست

معاون خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز در ادامه این همایش مجازی اظهار داشت: سلامت، امنیت و مشارکت سه ضلع اصلی انتخابات است و نقش ایرنا در جلب مشارکت های مردمی در این دوره از انتخابات مجلس، کلیدی است.

پدرام الوندی افزود: خط اصلی نظام و دولت، حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای است و همه باید کمک کنیم تا هر چه بیشتر شاهد شور و نشاط جامعه در انتخابات باشیم.

وی بر بازتاب صدای مردم از سوی ایرنا تاکید کرد و گفت: همانگونه که تاکنون ایرنا در بازتاب حوادث گوناگون از جمله آب گرفتگی، سیل و سایر بحرانهای کشور از زبان مردم ورود کرده است، باید این روش را استمرار بخشد.

معاون خبر ایرنا یادآور شد: ایرنا در استان های مختلف، باید مطالبه ها و صدای مردم را مدنظر قرار دهد  و آن را منتشر کند.

الوندی با اشاره به تولیدات ایرنا در حوزه های مختلف گفت:در این زمینه، یک کتاب تحلیلی درباره سهمیه بندی بنزین توسط نخبگان استانی و گروه پژوهش ایرنا تهیه شده و در اختیار تصمیم گیران و سیاستگذاران کشور قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: نوآوری و ابداع در سبک پژوهشی باید مورد توجه قرار گیرد و اقدامات تخصصی و تاثیرگذار در عرصه اطلاع رسانی از سوی ایرنا ادامه یابد.

ایرنا از قالب های سنتی خبر خارج شده است

مدیرکل اخبار استانهای ایرنا نیز در ادامه این همایش گفت که خبرگزاری جمهوری اسلامی  از قالب های سنتی خبر خارج شده است.

فاطمه نوری افزود: ایرنا با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و تکنولوژی در انعکاس و تاثیرگذاری اخبار پیشرفت چشمگیری داشته و این روند امید آفرین است.

وی برگزاری دوره های آموزشی به صورت مجازی و ارتباط با روسای دفاتر از طریق ویدئو کنفرانس را از جمله برنامه های جدید ایرنا برشمرد که نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد بلکه به برگزاری سریع جلسات در سطح کشور نیز بسیار کمک می کند.

در ادامه این همایش مجازی سه ساعته، روسای مراکز ایرنا در کرمانشاه ، مازندران، قزوین، آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، ایلام، گیلان، گلستان، مرکزی، زنجان، اردبیل،تهران  و نیز روسای دفاتر نوشهر، آستارا، قصر شیرین، مهاباد، مراغه، ساوه و شهرری حضور داشتند؛ و روسای مراکز گزارشی از فضای انتخابات و آرایش سیاسی جریان های سیاسی در این استانها ارایه کردند.

در نخستین همایش ویدئو کنفرانس روسای مراکز ایرنا که هشتم بهمن ماه برگزار شده بود، روسای مراکز شرق و جنوب کشور از جمله  مشهد، اهواز، زاهدان، بیرجند، بجنورد، یاسوج، شهرکرد، شیراز، خرم آباد، اصفهان، سمنان، کرمان، یزد، بندرعباس، بوشهر و قم شرکت داشتند.

 

*رع*۱۷۱۰