اختتامیه این جشنواره شامگاه شنبه با حضور استاندار، معاون استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی دیگر از مدیران و اهالی رسانه استان یزد در نمایشگاه بزرگ کتاب و مطبوعات یزد برگزار  و از برگزیده‌های بخش‌های مختلف جشنواره تجلیل شد.

در این آیین سعید صادقی مقدم و فاطمه شریفی از خبرگزاری ایرنا به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم بخش سرمقاله و یادداشت را کسب کردند.

صادقی مقدم پیش از این در خبرگزاری ایرنا مرکز یزد فعالیت می‌کرد.

جشنواره یادشده در بخش اصلی شامل تولیدات رسانه‌ای در چهار قالب سرمقاله و یادداشت، گزارش، مصاحبه و عکس شامل عکس خبری و گزارش تصویری و بخش ویژه آن با موضوع رونق تولید و نماز در آئینه رسانه‌هاست و جایزه ویژه این فصل نیز به موضوع اخلاق رسانه تعلق گرفت.

از ۲۲۷ اثر ارسالی به دبیرخانه، ۲۱۳ اثر به بخش مسابقه راه یافته بود که احمد پهلوانیان و محسن ماندگاری داوری جشنواره را در بخش یادداشت و سرمقاله با ۳۶ اثر، نماز در آئینه رسانه با ۱۲ اثر، اخلاق رسانه‌ای با ۱۹ اثر و رونق تولید با ۲۸ اثر  به عهده داشتند.

داوری بخش گزارش با ۶۵ اثر و مصاحبه با ۳۲ اثر توسط داود پاک طینت و شادی ضابط و بخش عکس با ۲۱ اثر توسط حجت الاسلام محمدصداقت کشفی‌پور و رقیه توکلی انجام شد.

هدف از برگزاری این جشنواره، رشد کیفی، افزایش تولید محتوا در رسانه‌ها و شورآفرینی و ایجاد رقابت در بین اصحاب رسانه اعلام شد.

استان یزد ۱۹۳ رسانه فعال چاپی و الکترونیک دارد.