به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سیدضیاء هاشمی» روز دوشنبه در نشست هم اندیشی مدیران ایرنا که با حضور جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور در سالن کنفرانس خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد، سیاست‌های ایرنا درباره انتخابات را منطبق بر سیاست‌های رسمی نظام عنوان کرد و گفت: سیاست‌های کلی مشارکت حداکثری، سلامت، امنیت و رقابت، که شعار دولت، وزارت کشور و ستاد انتخابات است شعار ما هم هست و همکاران ما در روزهای باقیمانده نهایت تلاش خود را برای تحقق این اهداف خواهند داشت.

وی با اشاره به تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب و اظهارات روز گذشته رییس جمهوری مبنی بر مشارکت حداکثری، اظهار داشت: ایرنا همین سیاست را دنبال می کند و هر اقدامی که در تعارض با این سیاست باشد، نقض سیاست‌های رسمی و اصلی نظام است.
مدیرعامل ایرنا تصریح کرد: البته مشارکت مطلوب، مشارکت فعال است نه مشارکت منفعل تا به انتخاب اصلح، بهترین‌ها و مناسب‌ترین‌ها منتهی شود و نزدیک‌ترین افراد به سطح ایده آل انتخاب شوند و مجلسی در نزدیک‌ترین وضعیت به ایده آل داشته باشیم. هاشمی خاطرنشان کرد: دغدغه‌ها مختلف است و طرح آن مثبت و مورد استقبال است به شرطی که در راستای اهداف مشترک باشد.

وی درعین حال گفت: به عنوان خبرگزاری رسمی نظام، سیاست‌های رسمی نظام را دنبال می کنیم درایرنا هدف، تقویت اقدامات دولت است و در این خصوص انتخابات یک نقطه عطف است.

هاشمی با بیان اینکه چند روز آخر منتهی به انتخابات حساس، مهم و اثرگذار است، ادامه داد: درصد بالایی از جمعیت واجد شرایط رای دادن در همین چند روز آخر درباره اصل حضور و نحوه حضور تصمیم می‌گیرند.البته بسیاری از مردم هنوز تصمیم نگرفتند به چه کسی رای بدهند و هنوز برای رفع ابهام و معرفی نامزدها و ترغیب مردم برای رفتن پای صندوق های رای فرصت هست.

وی با ارزیابی انتخابات به عنوان یک پدیده ارزشمند و همه جانبه، تصریح کرد: انتخابات دوم اسفند نخستین انتخابات دهه پنجم انقلاب است که نقش قابل توجهی در کشور دارد. حق مشارکت یعنی اینکه مردم در جامعه می‌توانند از این حق استفاده کنند و در نتیجه آن شاهد مجلسی کارآمدتر،‌ اثرگذارتر و با مقبولیت بیشتر در جامعه باشیم.

وی درباره نقش خبرگزاری جمهوری اسلامی و ظرفیت‌های این رسانه اظهار داشت: بسیاری از رسانه‌های جهانی از طریق ایرنا، ‌مسائل ایران را پیگیری می‌کنند و ما تعهد داریم به شکل واقعی و کارآمد مطالب را عرضه و منتشر کنیم.
در این نشست همچنین پدرام الوندی معاون خبر ایرنا گزارشی از اقدامات بخشهای مختلف سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ارائه کرد و گفت: در راستای جلب مشارکت شهروندان، شبکه‌های اجتماعی، سایت‌های استانی، گمانه‌زنی و جریان‌سازی برای نتایج آرا اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه باید وزنه سنگین اطلاع رسانی در زمینه انتخابات باشیم، ادامه داد: به همین منظور بر موضوعات مشارکت، سلامت و امنیت انتخابات تمرکز کرده و همه تلاش را برای پوشش مطلوب اخبار انتخابات به کار می گیریم.