محمدرضا امیری چهارشنبه در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان فارس از خبرگزاری ایرنا مرکز استان فارس بازدید کرد و به خبرنگاران و دبیران خبر این رسانه به خاطر تلاش‌های مستمر از جمله در موضوع انتخابات تقدیر کرد.
فرماندار شیراز با بیان این که با بیان اینکه رسالت رسانه‌ها آگاهی بخشی به جامعه است، افزود: خبرگزاری ایرنا با سابقه فعالیت قبل و بعد از انقلاب اسلامی به عنوان یکی از مهمترین رسانه های کشور و خبرگزاری رسمی دولت و حاکمیت بشمار می رود.
امیری حمایت از ملت های مظلوم جهان و مبارزه با استکبار را از برکات نظام جمهوری اسلامی دانست و با اشاره به خروجی های ایرنا به زبان‌های بین‌المللی بیان کرد: این دستاوردها در کنار فشارهای ناجوانمردانه استکبار و اعمال تحریم های همه جانبه و ناجوانمردانه علیه مردم ما باید توسط ایرنا به گوش مردم دنیا برسد و در سطح جهان به صورت ویژه منعکس شود.
وی همچنین تقویت ایرنا با هدف اثرگذاری بیشتر در عرصه بین‌الملل را خواستار شد و گفت: جایگاه این رسانه ممتاز باید در سطح دنیا تقویت و تثبیت شود.
فرماندار شهرستان شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش رسانه‌ها در پیشرفت و توسعه جامعه گفت:‌ معضلات زیرپوست شهر و مشکلات مردم نیز باید توسط رسانه‌ها شناسایی و به مسوولان منعکس شود.
وی با بیان این که رسانه حلقه واسط بین مردم و مسوولان است،گفت: وجود مطبوعات و رسانه ها در تعبیر کلان تضمین کننده دموکراسی و مردم سالاری است.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. در استان فارس و چهار استان دیگر، به طور همزمان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را شاهد خواهیم بود.​