ناآشنا به کار نبود از همان سال ۸۷ که به اصفهان رفته بود تولید و تهیه خبر در استانها دستش آمده بود و تجربه ای بیش از۱۰ سال کار خبرنگاری و دبیری در استان ها با خود همراه داشت و به قول خودش جدا از دانشگاه و اساتید روزنامه نگاری و رسانه هر آنچه یاد گرفته است مدیون پیشکسوتی همچون محمدرضا شکراللهی خبرنگار و دبیر ۳۰ ساله ایرنا بود و از او به عنوان بهترین معلم و استاد خبر یاد کرد.

طی این سال ها گستردگی کار و  پوشش اخبار از کرانه های خلیج فارس تا دریای خزر و از غرب تا شرق کشور را خیلی خوب فهمیده بود بویژه وقتی که از سال ۹۵ سردبیر گروه اخبار استان‌ها شد.

اما باید دید که آخر سال ۹۷ که با آغاز مدیریت جدید نوری جهانگرد شروع شد، آیا به خوبی و خوشی جایش را به سال بعد داد یا اینکه سال ۹۸ ، آبستن حوادثی عجیب و غریب بود که تا الان هم ادامه دارد؟ البته که شق دوم درست است. حالا که سال در حال بسر آمدن است و یکسال است که از مدیریتش می گذرد هنوز هم که هنوز است درگیر حوادث خاص است.

نوری قبل از اینکه از یکسال مدیریت خود بگوید جدولی از حوادث یکسال گذشته را پیش روی می گذارد جدولی که  انتهای آن هنوز ادامه دارد و تا سال بعد که سال ۹۹ است جاری و ساری است.

جدول را که مشاهده کنید متوجه می شوید که  انگار هر ماه سال را به یک سده تاریخ تبدیل کرده بودند که هرحادثه ای با حادثه ای دیگر و هر ماه با ماه دیگر فرق داشت و خبرها و گزارش هایش هم همینطور. جدول پیش رو فقط بخشی از رویدادها و حوادث مهم را نشان می دهد نه همه را.

ماه رخدادها
فروردین سیل گلستان – لرستان  – خوزستان – فارس  و در گیری بیش از  ۲۵ استان با این حادثه طبیعی
اردیبهشت پیگیری خسارات ناشی از سیل
خرداد آتش سوزی جنگل ها  و مراتع – آفت ملخ در استان های جنوبی و ساقط شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس
تیر توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز
مرداد توفان در سیستان و بلوچستان و  کرمان
شهریور خسارت به نخلستان های کرمان و محصولات باغی
مهر ورود دوباره ملخ ها به استان های جنوبی – شیوع بیماری ایدز در یکی از روستاهای کشور
آبان پیاده روی اربعین در ایلام، خوزستان  و کرمانشاه و اخبار پشتیبانی از سایر استان‌ها – افزایش قیمت بنزین- اعتراضات آبان ماه  و حاشیه های متفاوت – زلزله میانه
آذر متهمان توزیع غیرقانونی گندم در گلستان – آبگرفتگی در اهواز – کیک های آلوده- مرگ کوله بران – افزایش قاچاق سوخت و ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی
دی در گذشت نورعلی تابنده – آتش سوزی جنگل های ایلام – شهادت سردار سلیمانی – تشییع جنازه تاریخی در شهرهای قم ، اهواز، کرمان ، مشهد و تهران – حاشیه های تشییع جنازه در کرمان – سقوط هواپیمای اکراینی و تشییع جنازه های آنان در شهرهای مختلف – سیل در جنوب سیستان و بلوچستان- بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات و میزگردهای انتخاباتی
بهمن ۲۲ بهمن – برف در گیلان و اردبیل – آفت مجدد ملخ ها در جنوب کشور- رصد تبلیغات انتخاباتی
اسفند انتخابات دوم اسفند – سیل لرستان – زلزله در آذربایجان غربی  – شیوع بیماری کرونا در کشور و …

نوری می گوید: “روزهای اول مدیریتم که روزهای پایانی سال همراه بود با همکاران در اخبار استان‌ها یک هماهنگی داشتیم که گزارش برای نوروز، آماده کنیم تا گزارش ها را یکی پس از دیگری منتشر کنیم مبادا دستمان خالی بماند”.غافل از اینکه نه تنها او و همکارانش در نوروز دستشان خالی نماند که هر روز را  با اخباری از سیل دنبال می کردند.

او می گوید: “کار به انتشار گزارش های نوروزی نرسید. همه چیز از ۲۶ اسفند با سیل در شرق استان گلستان شروع شد. اولش فکر می کردیم که سیل است؛ می آید و می رود، غافل از اینکه سیل آنقدر ادامه داشت که کار به جاهای باریک کشیده شد و ۲۳۵ شهر و ۴۳۰۴ روستای کشورمان را درگیر کرد. اول از همه دفتر خبرگزاری در گنبد درگیر اخبار سیل شد. بعد از آن شرق مازندران، شیراز، ایلام، لرستان، همدان ، خوزستان و … که سیل به آنها هم سر زد و خرابی  به بار آورد؛ البته  پنجم فروردین شیراز که برای خودش خاص بود سیلی کوتاه اما ویرانگر .

مدیرکل اخبار استان های ایرنا  از تمام فروردین و سپس اردیبهشت به عنوان ماه های درگیر با سیل یاد می کند و از تلاش خبرنگاران و عکاسان ایرنا که به شهرها و روستاهای بزرگ و کوچک  برای تهیه گزارش و عکس اعزام می شدند.

وی به سفر فروردین ماه  آقای دکتر هاشمی مدیرعامل ایرنا به مناطق سیل زده اشاره می کند که خود نیز در کنار مدیریت عالی سازمان با پوشیدن چکمه به میان گل و لای رفت.

سفرهایی که بالاترین مقام سازمان با رفتن به مناطق سیلزده و تقدیر از زحمات همکاران ایرنایی موضوع را از چند منظر بررسی کرد.  همدلی و همصحبتی با مردم، برگزاری نشست های تخصصی با نخبگان و دانشگاهیان و مسولان استان و واکاوی سیل.
مدیرکل اخبار استانها این سفرها را برای  خودش یک واحد درسی می داند که در کنار سختی های سفر، تجربیات بالایی به یادگار گذاشته است.

وی به ماه خرداد که می رسد حداقل خیالش راحت است از این بابت که سیل تمام شد. اما مساله این است عنصر آب این بار جایش را به عنصر آتش داد یعنی آتش به جان جنگل ها و مراتع برخی استان ها بویژه در دامنه زاگرس افتاد .

در شورای شهر شیراز هم خبرهایی بود و آن بحث محکومیت و روانه زندان شدن یکی از اعضای شورای شهر شیراز و دادگاه او به زبان ها افتاد.

نوری به ماه تیر که می رسد باز هم از آتش سوزی جنگل ها می گوید که دست از سر اراضی کهگیلویه و بویراحمد که برنداشت هیچ، به ایلام هم سرایت کرد.

او می گوید: “به جز بحث آتش سوزی های وسیع جنگل ها و مراتع غرب کشور، تحولات ژئوپولتیک در خلیج فارس از جمله ساقط کردن پهپاد آمریکایی در هرمزگان و ماجرای توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز هم مزید بر علت شده بود و این بار همکاران هرمزگان باید ادامه کار خبررسانی را از کانال این رویداد پیگیری می کردند”.

نوری به مرداد ماه که می رسد به آتش سوزی جنگل های ارسباران در استان آذربایجان شرقی و توفان در کرمان و سیستان و بلوچستان اشاره می کند که پشت بند آن شهریور ماه رسید که شرق کرمان، شاهد خساراتی در نخلستان ها بود و اینکه ۷۰ درصد محصولات باغی این منطقه دستخوش نابودی شده بود و تولیدات مستمر از مشکلات کشاورزان و تدابیر مسولان.

این تازه نیمه سال بود که داشت تمام می شد و نوری امید داشت که نیمه دوم سال، حداقل آرام تر بگذرد و خبرها روی روال عادی باشد و اندکی مهلت برای پیاده کردن برنامه ریزی های مدون مدیریتی و تصمیمات برجای مانده پیدا شود.

نوری به نیمه دوم سال اشاره می کند که گوشه ای از کشور شاهد مشکلی عجیب شد. او در این خصوص می گوید: “درست است که همزمان با ایام محرم و صفر همایش پیاده روی اربعین را داشتیم و استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه این اخباررا پوشش می دادند  اما رویداد مهم ماه مهر فقط این رویداد خوب نبود چرا که  شیوع ایدز در میان یکی از روستاهای کشور و نیز بازداشت برخی مدیران شهری به دلیل مسائل مالی در صدر خبرهای کشور قرار گرفت.

و اما دومین ماه از نیمه دوم سال یعنی آبان که فرارسید دیگر خبرهای نقطه ای و محدود به یک منطقه وجود نداشت. نوری در این ارتباط می گوید: “آبان که آمد فضا تغییر کرد چرا که قیمت بنزین افزایش یافت و به دنبال آن با حجمی از اخبار واکنش های اجتماعی گسترده در کشور مواجه بودیم و حاشیه های آن که مدیریت متفاوت در رسانه را می طلبید”.

اما آذر ماه نیز خالی از رخداد خاص نبود و مدیریت اخبار استانها به برگزاری دادگاه متهمان توزیع غیر قانونی گندم در گلستان اشاره می کند و از تبعات ماجرای توزیع کیک های آلوده به عنوان یک سوژه عجیب نام می برد و از تلاش همکارانش در مراکز و دفاتر ایرنا یاد می کند.

به گفته نوری همزمان با درگیری این اداره کل با پوشش خبری رخدادهایی مانند آبگرفتگی در اهواز، مرگ کوله بران در کردستان و افزایش قاچاق سوخت ؛ مهمترین رخداد سیاسی کشور کلید خورد و ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شروع شد.

زمستان که آغازش با ماه دی است درویش های گناباد شاهد درگذشت قطب خود یعنی نورعلی تابنده بودند و این رویداد هم باید مدیریت می شد.

دوباره اخبار استان ها در این ماه شاهد آتش سوزی جنگل ها این بار در ایلام بود اما این تمام ماجرا نبود.

از نظر نوری اگر چه سال به فصل آخر رسیده بود اما هنوز رخدادهای مهم پشت پرده بود که تلخ ترین آن خبر بامداد جمعه ۱۳ دی یعنی ترور شهید سردار قاسم سلیمانی و همراهانش در عراق توسط آمریکا بود که همه ایران را در بهت فرو برد.

سردار و همراهانش به شهادت رسیدند و مساله ای که اخبار استان ها را درگیر می کرد تشییع جنازه سردار و یارانش و حواشی آن بود که این مدیریت بیش از پیش بدان مرتبط می شد.

نوری در این باب می گوید: “مساله فقط پوشش خبری برای تشییع جنازه آن شهدا نبود مساله این بود که پیکر سردار در شهرهای اهواز، قم، مشهد، تهران و کرمان تشییع می شد که نه تنها برنامه ریزی گسترده برای پوشش خبری آن لازم بود بلکه حواشی تشییع جنازه سردار در کرمان نیز خبرساز شد و آن فوت شماری از هموطنان بود”.

رویداد تلخ دیگری هم رخ داد و آن سقوط هواپیمای اوکراینی و شهادت جمعی از هموطنانی که هر کدام به شهری از کشور تعلق داشتند و پیکر هر کدام باید تشییع می شد.

گویا روزهای آخر دی ماه نیز نمی خواست به آرامی بگذرد ، جنوب سیستان و بلوچستان درگیر سیلی شد که اهم اخبار رسانه های داخلی و خارجی معطوف به آن شد.

و اما ماه بهمن که می آید اگر هیچ اتفاقی نیفتد یک اتفاق میمون و مبارک هست و آن آیین گرامیداشت پیروزی انقلاب یا دهه فجر که در نهایت به ۲۲ بهمن منتهی می شود . البته از نظر نوری این رویداد، رویدادی است که هر سال رخ می دهد و همه چیز تقریبا قابل پیش بینی است و همه مراکز و دفاتر می دانند که چه کنند اما فقط مساله این نبود بارش برف همزمان در گیلان و اردبیل باعث زمینگیر شدن این دو استان شد.

دوباره ایران درگیر شد

نوری به اسفند که می رسد شاید دوباره یاد روزهای اول مدیریتش در ماه اسفند سال گذشته می افتد که یک سیل در آن ماه آمد و به ماه دیگر یعنی فروردین سال بعد وصل شد .

درست است که او از دوم اسفند که روز انتخابات مجلس شورای اسلامی است یاد می کند و کارهایی که قبل از آن تمام همکارانش در سراسر کشور با برگزاری میزگرد، گزارش و مصاحبه و ..انجام داده بودند و اینکه یک زلزله هم در آذربایجان غربی دامن هموطنان را گرفت و سیلی که به لرستان آمد و واهمه و پیش بینی سیلی در آینده نزدیک برای خوزستان، اما فقط مساله انتخابات مجلس، سیل و زلزله  نبود.

انتخابات ، سیل و زلزله آمدند و رفتند و یک جایی هم تمام شدند چیزی که نوری را نگران کرده است مثل تمام هموطنان، بروز یک بیماری همه گیر به نام کروناست چیزی که به این زودی ها نمی توان از دست آن خلاص شد و تمام ملت را و همچنین جهانیان را تا  ماه های بعدی با خود می کشاند و او امیدوار است در این شرایط تلاش همکارانش به روند مقابله و غلبه بر کرونا کمک کند.

کرونا که ادامه دارد هیچ، شامگاه شنبه ۲۴ اسفند زلزله در قم هم آمد و دوباره استان قم علاوه بر کرونا اخبار زلزله را نیز تا بامداد پیگیری کرد اما هنوز چند روز دیگر به آخر سال مانده و نمی دانیم که منتظر چه حوادث دیگری هم باید باشیم.

سال ۹۸ از نظر این مدیر ایرنا، سالی پر حادثه بود، سالی که از اسفند ۹۷ تا اسفند ۹۸ بیش از ۲۱۰هزار فرآورده خبری در اداره کل اخبار استانها تهیه و تولید شده است که اصلا قابل قیاس با سال های گذشته و دیگر حوزه های خبری نیست .

البته او در کنار این اخبار و پوشش حوادث و پیگیری ها به سیاست های کلان سازمان و پیگیری تحقق شعار سال ۹۸ نیز اشاره می کند  و می گوید: “خروجی های ایرنا در زمینه تولید ملی انصافا تولیدات محتوایی و خوبی را داشته است”.

او تمام این کارها را  مدیون تلاش همه روسای ۳۱ مرکز و ۲۴ دفتر و تمام خبرنگاران و دبیران و همکارانش در گروه اخبار استانها می داند و اظهار می دارد: “در این روزهای پایانی سال بابت این همه تلاش و کوشش شبانه روزی به همه آنان خدا قوت می گویم”.

او همچنین از اینکه جزئی از خانواده بزرگ استانهای ایرناست و در فضای صمیمی و با همدلی در کنار دیگر همکارانش فعالیت می کند بسیار خرسند است و می گوید: این سنگ بنای خوب و ارتباطات صمیمی حاصل تلاش  مدیران پیشین اداره کل اخبار استان ها حداقل در ۱۰ سال گذشته است  و با نام بردن از آقایان موسوی – کفیلی – حقی – جعفری زوج – حیدری – فرشاد با  ذکر خاطراتی از آنان می گوید از همه این بزرگواران مطالب زیادی آموخته است.

مسیر برنامه اداره کل اخبار استانها نشات گرفته از برنامه راهبردی

نوری به تشریح وضعیت تولید و بازدیدهای مراکز هم اشاره می کند و می گوید: “طبق سامانه نما تولیدات استان ها روند خوبی و بازدیدها نیز روند بهتری داشته است”.

وی همچنین به تولیداتی از جنس مردم محور اشاره کرد که در سند راهبردی ایرنا به آن تاکید و ماهانه حداقل دهها خبر و گزارش با هدف رفع مشکلات مردم منتشر شده است .

مدیرکل اخبار استان های ایرنا  همچنین به آموزش اشاره می کند که برگرفته از برنامه راهبردی ایرنا است. این برنامه که اردییهشت امسال رونمایی شد هدف آن استاندارد سازی محتوای تولیدی با دستور العمل های ویرایشی بود که پیرو آن کانال آنالیز ایجاد شد تا به طور مستقیم با تولیدکننده خبر مرتبط باشد.

او در این خصوص اظهارمی دارد: با راه اندازی کانال آنالیز، ارتباط آنلاین را نه تنها با روسا و دبیران دفاتر و مراکز داشتیم که این بار با خبرنگاران و عکاسان مرتبط می شدیم و خبرنگاران از نزدیک با اشکالات احتمالی خبرهای خود آشنا می شدند.

او به یکی از رویدادهای مهم ایرنا در سالجاری اشاره می کند و آن تغییر سایت و تحریریه ایرنا بود  که در این راستا شرح وظایف همکاران در استان ها به آنان ابلاغ شد.

نوری همچنین از رسانه هوشمند هم می گوید که تلاش معاونت فنی سازمان در زمینه تحول در این رسانه مادر است  و اظهار می دارد: برگزاری جلسه معارفه مجازی رییس مرکز شهرکرد ، ویدئو کنفرانس با رویکرد حاشیه نشینی ، برگزاری جلسات هم اندیشی و ارائه آخرین شرایط استانها در زمینه انتخابات با حضور روسای دفاتر و مراکز و رییس ستاد انتخابات کشور نشان می دهد که مسیر ایرنا متحول شده است.

 

انتصاب ها

او به انتصابات سال ۹۸ اشاره می کند و توجه ویژه مدیریت عالی سازمان و معاونت خبر در انتصاب جوانان و بانوان کارآمد که بر اساس برنامه راهبردی و بر مبنای شایستگی و توانمندی صورت گرفته است.

نوری اظهار می دارد: “در ایلام خانم امیدی ، در قزوین آقای حیدری، در قم آقای جعفری،در گیلان خانم یوسفی،در گچساران خانم صیادی، در چابهار آقای کریمی نژاد، در قصر شیرین خانم باباخانی، در شهرری آقای جهانبخش، در زنجان خانم رفیعی، در شهرکرد آقای جوادی زاده، در استان تهران آقای نادری، در آبادان آقای جواهری  به عنوان روسای جدید مراکز و دفاتر انتخاب شدند.”.

البته انتصاب خانم جودی به عنوان سردبیراخبار استان ها از دیگر انتصاباتی است که طی یکسال گذشته انجام شده است.

او از همکارانی که در گذشته مسوولیت مراکز و دفاتر را برعهده داشتند از جمله آقایان حیدری فر-  شاه حسینی- مسلمی – کبیری – صائب- صفری – غفاری – فریدپناه و   میاندهی نیز تشکر و قدردانی کرد.

نوری جهانگرد همچنین فرمی را نشان می دهد که  نمایندگی های داخلی ایرنا را با شاخص های مدیریت خبری، اجرایی و قدرت توان مدیریتی در ۲۰ محور ارزیابی می کند. او در این خصوص می گوید: ” همه ما باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا نقاط قوت  تقویت و برخی کاستی ها شناسایی و برطرف شود.”.

در اولویت بودن سفرهای  استانی

نوری یکی از برنامه های  دارای اولویتش را سفرهای استانی می داند و می گوید: “سفرهایم از فروردین امسال شروع شد که سفر به خوزستان، لرستان، گلستان، در مناطق سیل زده به همراه مدیرعامل محترم سازمان و دیگر مدیران ایرنا بود.

نوری همچنین به سفرهای خود به استان های فارس، کهگیلویه وبویراحمد، کرمانشاه،  آذربایجان شرقی، گیلان، چهار محال و بختیاری، اصفهان، کرمان و بندرعباس اشاره می کند و  بابت اینکه فرصتی پیش آمده  است تا خبرنگاران را از نزدیک ببیند و ضمن دیدار با آنها مسائل را از نزدیک ببیند،خوشحال است.

همکاری های بین بخشی مدیریت های خبری

انجام ۱۳۰ مصاحبه با صاحبنظران و اساتید دانشگاه های سراسر کشور جهت واکاوی اعتراضات آبان ماه آن هم در قالب کتاب یکی از کارهای ماندگار است که ماحصل همکاری مشترک استانها و اداره کل پژوهش است که جای تقدیر دارد.

او همچنین به بولتن انتخاباتی در دو بازه زمانی از فضاهای استان ها، بولتن کوله بران از مرکز سنندج ، بولتن دومین سالگرد زلزله کرمانشاه و بولتن استان فارس از اما و اگرهای روز بزرگداشت کوروش اشاره می کند.

او  ادامه می دهد: “البته کارهای به سرانجام نرسیده هم هست مثلا موضوع حاشیه نشینی که به دلیل حوادث مختلف به پایان نرسید و امیدواریم در سال ۹۹ انجام شود”.

مدیرکل اخبار استانهای ایرنا همچنین از حمایت مدیرعامل، معاونین و مدیریت اخبار خارجی ایرنا برای استفاده از ظرفیت همکاران استانی در سفرهای برون مرزی قدردانی و ابراز امیدواری کرد که در سال آینده این نگاه مثبت ادامه داشته باشد.

خوبی های سال ۹۸

درست است که امسال سال پر فراز و نشیب بود اما خوبی هایی هم داشت که نوری با یک خوشحالی و احساس غرور می گوید: تقدیرها و جوایزی که خبرنگاران و عکاسان ایرنا از سراسر کشور داشتند برایم بسیار لذت بخش بود و شاید هر لوح تقدیری سربلندی خانواده بزرگ استان های ایرنا در این سال بود که نام همکاران و عناوین جشنواره ها در انتهای این گزارش قابل مشاهده است.

او همچنین به پربازدید ترین سایت ها، خبرها و عکس های سال ۹۸ هم اشاره می کند و می گوید سایت استانی ایرنا در خوزستان ۴ میلیون و ۳۷۸ هزار بازدید ،سایت استانی تهران ۴ میلیون و ۵۲ هزار بازدید و سایت استانی ایرنا در خراسان رضوی با بیش از ۳ میلیون بازید جزو پربازدیدهای سایت های استانی بودند.
وی همچنین به خبرهای بالای صدها هزار بازدید نیز اشاره کرد و گفت : دلنوشته‌های دانش‌آموزی برای شهید سلیمانی از مرکز مشهد ، جنجال افلاتوکسین در شیر پاستوریزه ؛ واقعیت یا تخیل ؟ از  مرکز ساری و خانواده محافظ سردار سلیمانی چه می گویند؟ از استان تهران و گزارش تصویری “خواننده عرب خوزستانی برای دامادی کودک هفت ساله اهوازی آواز خواند” از مرکز اهواز پربازدیدهای خبری و تصویری ایرنای استانها بود که بازتاب زیادی داشت.

او همچنین به بهبود وضعیت حقوقی همکارانش نیز اشاره می کند که نشانه تلاش  شبانه روزی تیم اجرایی سازمان برای بالا بردن انگیزه همکاران بویژه حوزه خبر و استان ها بود و اتفاق خوبی برای ایرنا بوده است که برای همه همکاران رضایت بخش بود و جای تقدیر از معاون محترم توسعه و پشتیبانی و مدیران کل  این معاونت دارد.

 

برنامه های سال ۹۹ 

نوری جهانگرد به برنامه های سال ۹۹  اداره کل اخبار استانها نیز اشاره می کند که در راستای تقویت جایگاه سازمانی در صدد است تا در حوزه تصویری و مولتی مدیا متناسب با سیاست های مورد تاکید مدیرعامل محترم برنامه ای منسجم را با همکاری اداره کل اخبار چندرسانه ای در سال آتی عملیاتی کند تا توانمندی مراکز استانی به عنوان یک بازوی قابل اتکا در قالب تولیداتی با کیفیت و اثرگذار به یاری سازمان بیاید.

او به  آخرین نشست مدیرعامل ایرنا با روسای مراکز استانی مبنی بر اینکه « ۶۰ درصد اخبار ایرنا از آن استانهاست و باید ضریب نفوذ اخبار نیز بالا باشد » اشاره کرد و گفت: ضرورت ارتقای کیفیت خبرها، تقویت تیترزنی و توجه به اثر بخشی  سرلوحه فعالیت های خبری در سال پیش رو است.نوری به یک نکته نیز اشاره کرد که ظرفیت و توانمندی ها در هر استان متفاوت است اما احساس مسئولیت داشتن وجه اشتراک همه می تواند باشد. او این انتظار را دارد که همه همچون گذشته با احساس مسوولیت و همدلی کار را پیش ببرند.

و نکته آخر:

مدیرکل اخبار استانهای ایرنا در پایان  به حفظ کرامت انسانی تمام همکاران تاکید می کند و می گوید: “همیشه تلاش می کنم که حرمت تک تک همکاران  را حفظ کنم، چون معتقدم تمام کارها روزی تمام می شود اما بعد از یک دوره تنها چیزی که می ماند ارتباطات خوب و انسانی  است برای همین  سعی می کنم هرشب با مشغله های فراوان  و با وجود سه فرزند نازنین، کارهای خود را مرور کنم.

البته  یک خصلتی هم  دارم که همکارانم در ۲۳ سال همکاری به آن واقف هستند و اینکه در هر موقعیتی قرار داشته باشم برای ارایه بهترین شکل از کار تلاش می کنم و  روی برنامه ها قاطعانه می ایستم و در مسوولیت جدید نیز سعی کردم با همکاران همان رفتاری را داشته باشم که دوست داشتم زمانی همان رفتار را مدیران با من داشته باشند.(البته لبخندی می زند و می گوید : قضاوت آن با همکاران محترم است. )

وی در پایان با تبریک سال نو و بهار طبیعت برای همه همکارانش سالی سرشار از سلامتی، سربلندی و سرافرازی در کنار خانواده محترمشان آرزو  می کند.

خبرنگاران و عکاسان برگزیده استانها در جشنواره های مختلف سال ۹۸

نام استان عنوان جشنواره نام خبرنگار رتبه و عنوان اثر
آذربایجان غربی جشنواره تولیدات ایرنا رحیم بایزیدی رتبه سوم بخش فیلم
اردبیل جشنواره استانی ابوذر  گیتی طالبی رتبه نخست بخش خبر
یعقوب شاددل رتبه دوم بخش گزارش
مینا میرقاسمی رتبه سوم بخش یادداشت
جشنواره تولیدات ایرنا مینا میرقاسمی رتبه دوم بخش یادداشت
البرز جشنواره استانی ابوذر نوشین طهماسبی فرحدل شایسته تقدیر در بخش تیتر
مریم صوفی رتبه دوم بخش خبر
ایلام جشنواره استانی ابوذر ناهید ابراهیمی گزارش برتر بخش دفاع مقدس
فرزاد علیزاده عکاس برتر بخش اربعین
جشنواره فصلی مطبوعات آزاده خرم نخستین جشنواره فصلی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان ایلام
جشنواره ملی معلولان اصفهان آزاده خرم رتبه سوم بخش گزارش
بوشهر جشنواره تولیدات ایرنا مونا عیدان رتبه نخست بخش خبر
تهران جشنواره تولیدات ایرنا روح الله صائب رتبه سوم بخش گزارش
خراسان شمالی جشنواره استانی ابوذر وحید خادمی رتبه نخست بخش عکس
ربابه صانعی رتبه نخست بخش خبر
کبری علی آبادی شایسته تقدیر بخش گزارش
خراسان رضوی جشنواره ملی زعفران میترا عبداللهی رتبه سوم بخش مصاحبه
خراسان جنوبی عکس عاشورایی مجتبی گرگی رتبه سوم عکس جشنواره عکس عاشورایی طبس
 

 

 

 

خوزستان

نخستین جشنواره مناطق آزاد کشور مسعود گادار مقام دوم در بخش مصاحبه

 

جشنواره استانی اروند کمیله حجازی مقام سوم در بخش گزارش گردشگری سلامت
جشنواره ملی دوربین نت علی معرف مقام سوم عکس

 

جشنواره تولیدات ایرنا

علی معرف رتبه اول عکس
محمدرضا خبازان رتبه دوم فیلم
نادره وائلی زاده رتبه سوم بخش مصاحبه
فارس جشنواره استانی ابوذر محمد امین افشارپور کسب ۶ عنوان برتر و شایسته تقدیر بیشترین جوایز این دوره جشنواره را به خود اختصاص داد
قزوین جشنواره استانی ابوذر نسرین رحیمی شایسته تقدیر در بخش خبر
هادی درزی رامندی رتبه نخست بخش یادداشت
قم جشنواره مطبوعات قم سمیه حیدری رتبه دوم بخش مصاحبه
سیدمحمدابراهیم جنابان رتبه سوم بخش گزارش
کردستان جشنواره استانی ابوذر چنور صادقی رتبه نخست بخش گزارش
افسانه گلباغی رتبه دوم گزارش
زینب طلایی شایسته تقدیر
ژاله گرگانی رتبه سوم بخش یادداشت و شایسته تقدیر بخش مصاحبه
وریا کرمی رتبه سوم بخش خبر
سیدمصلح پیرخضریان رتبه نخست بخش عکس ویژه
جشنواره تولیدات ایرنا امید بهمنی رتبه سوم بخش گزارش
جشنواره رسانه ای میراث حسن حسین زاده رتبه سوم خبر
جشنواره امامزادگان کردستان سیدمصلح پیرخضرانیان رتبه دوم عکس خبری
کرمانشاه  جشنواره مداد قرمز فرزاد نویدی رتبه سوم بخش یادداشت
جشنواره تلویزیونی مستند سامان رحمتیان رتبه نخست بخش مستند نگاری
جشنواره استانی ابوذر مسعود اسماعیلی رتبه نخست بخش گزارش
زهره کریم زاده رتبه سوم
فرزاد نویدی رتبه نخست بخش خبر
بهمن زارعی رتبه نخست بخش عکس
هفته وحدت دفتر کرمانشاه رسانه برتر استان و منادی وحدت
  جشنواره تولیدات ایرنا عبدالله الماسی رتبه نخست بخش بولتن  و رتبه دوم بخش خبر
  جشنواره رسانه های کُردی بهمن زارعی رتبه نخست در بخش عکس
سامان رحمتیان رتبه سوم بخش خبر
عبدالله الماسی رتبه سوم بخش تیتر
فرزاد نویدی شایسته تقدیر در بخش گزارش
کلثوم مومنی شایسته تقدیر در بخش گزارش
عبدالله رحمانی شایسته تقدیر در بخش یاداشت و سرمقاله
کرمان جشنواره استانی ابوذر نجمه حسنی رتبه نخست بخش خبر
داود رجبی بهجت رتبه نخست بخش یادداشت
جشنواره ملی ابوذر نجمه حسنی رتبه نخست بخش خبر
جشنواره استانی قلم و عدالت بهنام احمدی رتبه نخست بخش خبر و رتبه سوم بخش گزارش
نجمه حسنی رتبه نخست بخش گزارش
گلستان جشنواره استانی ابوذر میثم محسنی کوتنائی رتبه نخست بخش گزارش
علی اصغر قزلسفلو رتبه نخست بخش عکس
علی اصغر تیموریان رتبه سوم بخش خبر
علی قاسمعلی شایسته تقدیر در بخش ویژه
جشنواره ملی ابوذر علی اصغر قزلسفلو رتبه سوم جشنواره کشوری ابوذر
گیلان جشنواره تولیدات ایرنا رضا اکبری رتبه سوم بخش خبر
لرستان جشنواره ملی ابوذر الهام بابایی چگنی رتبه اول تیتر
مهری دریکوند رتبه نخست بخش گزارش
مازندران جشنواره سلامت حسین فلاحتی رتبه‌ نخست
جشنواره منطقه ای خزر کلثوم فلاحی شایسته تقدیر
مرکزی جشنواره تولیدات ایرنا معصومه ابراهیمی رتبه دوم بخش گزارش
مصطفی مجللی نسب رتبه سوم بخش یادداشت
مژگان حیدری رتبه سوم بخش تحلیل
هرمزگان جشنواره تولیدات ایرنا حسین آزاد منجری رتبه دوم بخش یادداشت
اخبار استان‌ها جشنواره بیمه و رسانه لیلا جودی رتبه نخست بخش گزارش خبری
جشنواره تولیدات ایرنا لیلا خطیب زاده رتبه نخست بخش گزارش

 

 

*رع*۱۷۱۰