به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سید ضیاء هاشمی» روز شنبه در دیدار حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن با وی که همزمان با روز ارتباطات و روابط عمومی انجام شد، افزود: فعالیت نظام بانکی در حرکت بخشیدن به چرخ های تولید، ضمن رونق بخشیدن به اشتغال، کمک موثری در پشت سرگذاردن بحران کروناست.

وی خاطرنشان ساخت: سیستم بانکی با پشتیبانی از فعالان اقتصادی و اعطای تسهیلات می تواند به استمرار تولید کمک کند و این مهم در این شرایط ویژه اهمیت بسزایی دارد.

مدیرعامل ایرنا تصریح کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه فعال نقش بسزایی در انعکاس فعالیت نظام بانکی در رونق بخشیدن و جهش تولید در فضای جامعه دارد و افزایش اشتغال در بخش های مختلف را که با بهره گیری از تسهیلات بانکی می تواند، پدید آید، بازتاب می دهد.
وی گفت: ایرنا به عنوان یک وظیفه جدی تلاش می کند تا نسبت به انعکاس فعالیت ها و اطلاع رسانی در عرصه مختلف فعالیت دستگاه های دولتی نقشی اثرگذار داشته باشد و امروز با بهره گیری از ظرفیت های جدیدی که در این سازمان ایجاد شده است، نقشی گسترده تر ایفا کند.
هاشمی یادآور شد: امروز خلاء اطلاعاتی مردم در بخش های مختلف اقتصادی از جمله بانکی با همکاری پیوسته رسانه می تواند برطرف شود، بنابراین همکاری رسانه با نظام بانکی در رونق تولید و رشد اقتصادی بسیار موثر خواهد بود.
وی ضمن یادآوری بروز سیل، زلزله و شیوع کرونا در کشور گفت: اطلاع رسانی به‌هنگام و مستمر از سوی رسانه های تاثیرگذار، از جمله ایرنا که سابقه ای بیش از هشت دهه در کارنامه فعالیت خود دارد، می تواند در آرامش بخشی به جامعه و کمک به مسوولان نقش تاثیرگذاری داشته باشد.
مدیرعامل ایرنا از گسترش همکاری با نظام بانکی در حوزه اطلاع رسانی بوسیله خبرگزاری جمهوری اسلامی و موسسه ایران استقبال و بر تعاملات و ارتباطات مستمر در این بخش تاکید کرد.
براساس این گزارش، «حسین مهری» نیز در این دیدار گفت: امروز ۹۰ درصد تامین مالی کشور بر دوش نظام بانکی است و بازار سرمایه برای سهم بیشتر در اقتصاد کشور با بهره گیری از ابزار رسانه و به ویژه ایرنا می تواند نقش لازم را ایفا کند.
به گفته وی، خبرگزاری جمهوری اسلامی می تواند در عمق بخشی به بازار سرمایه و رشد اقتصاد کشور با اطلاع رسانی های مستمر اثر گذار باشد و افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه را در این عرصه به همراه داشته باشد.
مهری با بیان اینکه امروز رونق تولید و اشتغال با بهره گیری از تسهیلات بانکی می تواند گسترش یابد، تاکید کرد: در این مسیر، رسانه می تواند به مسوولان برای تبیین دقیق مباحث کمک کند.
وی افزود: بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک توسعه ای دولتی، همواره در فعال سازی طرح های مختلف تولیدی با دولت همکاری و همراهی داشته و این نقش را در طرح های فولادی، پتروشیمی، سیمان و …می توان مشاهده کرد.
مدیرعامل بانک صنعت ومعدن ضمن یادآوری نام گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید گفت: تعمیق ارتباطات میان سیستم بانکی و رسانه های همگانی به ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی، می تواند نقش مهمی در جهش تولید ایفا کند و به فرهنگ سازی در این عرصه هم کمک خواهد کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: رسانه ها به فرهنگ سازی لازم برای تحقق بخشیدن به شعار جهش تولید کمک موثری داشته باشند تا افکار عمومی به شکل صحیح و مورد انتظار هدایت شوند.

رع ۱۶۹۳