هاشمی درنشست هماهنگی اداره کل اخبار خارجی ایرنا که با حضور سردبیران برگزار شد، تاکید کرد که اوج برنامه امسال روز جهانی قدس، سخنرانی مهم حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی است که در نوع خود بی‌سابقه است و امید می‌رود بر اساس آن حرکتی جدید در فضای مقاومت شکل بگیرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت ۱۲ روز جمعه مصادف با روز جهانی قدس با جهانیان به ویژه جهان اسلام سخن بگویند و این سخنرانی به صورت زنده و مستقیم از طریق شبکه های تلویزیونی و رادیوئی پخش می شود.

دراین نشست که روسای دفاتر ایرنا در عراق، چین، روسیه و انگلیس به صورت آنلاین شرکت کردند، برنامه ها و ماموریت های اخبار خارجی ایرنا برای پوشش کامل تحولات مرتبط با روز جهانی قدس و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به زبان های مختلف از جمله در فضای مجازی بررسی و تصمیم های لازم اتخاذ شد.

مدیرعامل ایرنا با تاکید به اینکه « روز جهانی قدس به عنوان روز مبارزه با ظلم و مناسبات ظالمانه در جهان اهمیتی ویژه دارد»، خاطرنشان کرد:شیوع جهانی ویروس کرونا باعث شده تا ظلم و بی عدالتی در جهان به ویژه علیه ملت مظلوم فلسطین و ملت های تحت ظلم و تبعیض در جهان بیش از هر زمان دیگر نمود پیدا کند.

هاشمی تصریح کرد:امسال از آن جهت که به دلیل شرایط خاص شیوع بیماری کووید ۱۹، امکان راهپیمایی جمعی و حضور مردم در مراسم های ویژه روز جهانی قدس وجود ندارد،  مسئولیت به نمایش گذاشتن شکوه روز جهانی قدس و انتقال پیام آن بیش از هر زمان دیگر برعهده رسانه ها است.

وی با بیان اینکه « هرسال در روز جهانی قدس، فشار روانی مضاعفی بر رژیم صهیونیستی وارد می شود»، گفت: امسال تحقق اهداف روز جهانی قدس باید از طریق فعالیت و تلاش رسانه ای و تعامل مطلوب میان رسانه های همسو در داخل و خارج از کشور به بهترین شکل انجام شود.

مدیرعامل ایرنا اظهارداشت:آمریکا به عنوان حامی شماره یک اشغالگری و جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین، امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و مدیریت ضعیف دولت این کشور برای مهار این بحران، با معضلات فراوان ازجمله فرهنگی و اجتماعی مواجه شده و نسبت به سایر کشورها در وضعیتی ضعیف ‌تر قرار دارد و این معضلات باعث شده تا هیمنه و هژمونی آمریکایی ها بیش از پیش زیر سوال برود.