محمدرضا نوروزپور، بعد از ظهر امروز (یکشنبه) در دیدار «علیمراد اکبری» معاون امور آب و خاک وزارت جهادکشاوزی، افزود: اینکه با وجود فشارهای حداکثری آمریکا و شیوع کرونا، کشور با بحران مواد غذایی مواجه نشد و بازارها از کالاهای اساسی اشباع بود ناشی از اقدامات قابل توجهی است که در چند سال گذشته در بخش های مختلف دولت از جمله بخش کشاورزی صورت گرفته است و این اقدامات نه تنها در خلال کرونا متوقف نشده بلکه با مدیریت در صحنه شخص رئیس جمهوری در سال «جهش تولید» افزایش نیز یافته است.
وی ادامه داد: اعمال شدیدترین تحریم‌های تاریخ علیه کشورمان سبب شده است که اهمیت بخش کشاورزی بیشتر از هر زمان دیگری باشد ؛ چرا که امنیت غذایی کشور خصوصا در این شرایط خاص وابسته به این بخش است.

مدیر عامل ایرنا با اشاره به تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم در شرایط کرونا، افزود: مردم به چشم خود دیدند که در شرایط کرونا بسیاری از کشورها که مشکلات ایران را هم نداشتند با کمبودهایی مواجه شدند اما کشور ما با این مشکلات مواجه نشد و قفسه‌های فروشگاه‌ها خالی نشد و این ها همه نشان از تمهیدات خوبی است که در وزارت جهادکشاورزی و سایر بخش‌ها در دولت انجام شده بود.

ایرنا گنجینه خبر ایران است
نوروزپور در معرفی خبرگزاری ایرنا به معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی گفت: ایرنا گنجینه خبر ایران و بزرگترین سازمان خبری کشور بعد از سازمان صدا و سیما است؛ دنیا ایرنا را به عنوان خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران می‌شناسند و این خبرگزاری مرجع استناد رسانه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود و این موضوع رسالت و مسوولیت این خبرگزاری را مضاعف می‌کند.
وی با اشاره به اینکه نسبت به اطلاع رسانی عملکرد دولت در بخش های مختلف خصوصا کشاورزی کم لطفی بزرگی صورت گرفته است، گفت: متاسفانه رقبای سیاسی دولت از ابزارهای رسانه‌ای خود برای بیان این دستاوردهای مهم که همگی قدرت ملی و قدرت نظامی اسلامی را نمایش می دهد استفاده نکردند و ای کاش مردم ما از اقدامات خوب صورت گرفته بیش از این مطلع می شدند و احساس غرور می کردند.

مدیر عامل ایرنا اضافه کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم دستاوردهای قابل توجهی در زمینه کشاورزی، دامپروری و شیلات محقق شد که ایرنا آمادگی دارد با بکارگیری ظرفیت‌های خود، این دستاوردها را به اطلاع مردم برساند.

معاون امور آب و خاک وزارت جهادکشاوزی قبل از دیدار با مدیر عامل ایرنا،‌ از بخش‌های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی بازدید کرد.

این دیدار و بازدید به مناسبت هفته جهاد کشاورزی – که از ۲۱ خرداد آغاز و تا ۲۷ خرداد ادامه دارد – برگزار شد.