«محمدرضا نوروزپور» امروز (سه‌شنبه) در دیدار رئیس نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) کشور افزود: اما به جای تقدیر، حتی شاهد این مساله بودیم که دو هفته قبل زمانی که وزیر ارتباطات به صحن علنی مجلس رفت، به او پرخاش کردند. این روزها به جای تبیین کارهای صورت گرفته، باید برای انعکاس بدیهیات، انرژی بگذاریم.

مدیرعامل ایرنا، ضمن تاکید بر این مساله که تلاش‌های تمام مجموعه‌های حوزه ارتباطات و توسعه آن باید در رسانه‌ها تبیین شود، گفت: امروز نه در جهان و نه در ایران، جایی وجود ندارد که به حوزه ICT و IT مربوط نباشد. وضعیت دنیا به سمتی می‌رود که باید مدام در این حوزه کار کنیم و زیرساخت‌های کشور را توسعه دهیم.

وی افزود: در زمان شیوع کرونا، ما توانستیم در زمینه مقابله با کرونا در برخی موارد حتی از کشورهای پیشرفته دنیا نیز بهتر عمل کنیم. اگر در حوزه فناوری زحمات مجموعه همکاران نصر و دولت در سراسر کشور نبود، در قضیه کرونا اقتصاد ما تحت فشار قرار می‌گرفت و مسائل مهم کشوری مانند امر آموزش مختل می‌شد.

نوروزپور تاکید کرد: حمایت دولت از توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات با تمام مقاومت‌هایی که وجود داشت، تحولات زیادی را در کشور رقم زده است؛ اما از منظر رسانه، در حق این دولت ظلم بسیاری می‌شود. این در حالی است که همه در حال استفاده از فواید فناوری اطلاعات و زیرساخت حوزه ارتباطات هستند.

وی خاطر نشان کرد: حتی کسانی که برای توسعه این زیرساخت مانع تراشی می‌کردند نیز در فضایی که کرونا برای دنیا به وجود آورد، متوجه شدند اگر این زیرساخت وجود نداشت و بستر آماده نبود، وضعیت به شکلی پیش می‌رفت که شاید فلج شدن اقتصاد را رقم می‌زد.

وی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها به طور عمد، از تبیین دستاوردهای دولت برای مردم غفلت می‌کنند، گفت: شایسته نیست ما برای نشان دادن دستاوردهای واقعی که مردم در این مدت آن را به شکل ملموس در زندگی خود احساس کردند، خساست به خرج بدهیم. پیشرفت در حوزه IT و ICT فرصتی برای رشد و پیشرفت کل ایران است.

رع/ ۳۲۳۷