به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، کریم همتی‌ و هیات همراه در بازدید از بخش‌های مختلف ایرنا از جمله اتاق خبر و بخش‌های اخبار داخلی و خارجی با شیوه فعالیت خبری این سازمان آشنا شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر در جریان این بازدید به عملکرد و فعالیت ایرنا در پوشش اخبار و تحولات این جمعیت در امر امدادرسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت در کشور اشاره کرد و اثر گذاری و فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی در این بخش را ستود.

همتی در دیدار با مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که هلال احمر را به جایگاه خودش برگردانیم، افزود: انتظار داریم خبرگزاری ایرنا و سایر رسانه ها به ما در راستای عمل به اهداف بشردوستانه هلال احمر کمک کنند.
وی با اشاره به وظایف و خدمات هلال احمر در موضوع بیماری کرونا افزود: خوشبختانه در ماجرای کرونا همدلی بی نظیری بین مسئولین مختلف نظام بود.

ایرنا خانه هلال احمر است
مدیر عامل ایرنا در دیدار رییس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه لباس و نشان هلال احمر آرامش بخش است، افزود: هلال احمر نماد صلح، آرامش و بردباری است. ما هر جا که بودیم سعی کردیم پرچم هلال احمر را به اهتزار دربیاوریم.
وی با تاکید بر اینکه خبرگزاری ایرنا خانه هلال احمر است و این خبرگزاری کاملا درخدمت اهداف و رسالت‌های هلال احمر عمل می کند خاطر نشان کرد: مردم به هلال احمر امید دارند و ما هرچه تلاش کنیم این امید بیشتر شود به مردم خدمت کرده ایم.
رئیس جمعیت هلال احمر پس از بازدید از بخش‌های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران و گفت و گو با خبرنگاران در پایان به سوالات خبرنگاران ایرنا در ارتباط با موضوعات حوزه خود پاسخ داد

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

جمعیت هلال احمر اکنون در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه‌های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات است.

همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می‌کند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفت‌گانه نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.

 

*رع*۱۷۱۰