در پیام «محمد رضا نوروزپور» آمده است: در گذرگاه آزمون‌های سخت الهی، ایمان به خداوند متعال تنها وسیله مطمئن برای عبور است  و کسانی که در این مسیر استوار باشند و سر تسلیم در برابر مشیت او فرود آورند به درجه کمالی که لایق آن هستند دست خواهند یافت و کدام تکیه گاه و ماوایی بهتر از آستان کبریایی‌اش پناهگاه بندگان دلشکسته خواهد بود؟ که هم او وعده‌ی‌مان داده است:ان الله مع الصابرین.

وی دراین پیام ضمن ابراز همدردی با خانواده گرامی روزنامه نگار فرهیخته دکتر روح الله رجایی، گفت: درگذشت تاسفبار و ناگهانی زنده یاد رجایی دوست و همکار روزنامه نگار عزیزمان مایه‌ی تأثر و تألم بسیار شد.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی می افزاید: روح الله عزیز برای من و بسیاری از همکاران رسانه ای دوستی صادق، روزنامه نگاری فرهیخته، فعالی توانمند و کنشگری موثر بود و حاصل همه سالهای حضورش در عرصه رسانه و فعالیت های دیگر اجتماعی چیزی جز خدمت و برکت برای اطرافیان و خصوصاً مردم نبود و همین خدمات صادقانه انشاءالله ذخیره آخرت او خواهد شد.

نوروزپور دراین پیام از طرف خود و خانواده بزرگ سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، فقدان این همکار عزیز و متعهد را صمیمانه تسلیت عرض نموده و خود را در رنج ، اندوه و سختی فقدان آن سفر کرده به دیارباقی با خانواده آن مرحوم شریک دانست واز خداوند متعال برای زنده یاد رجایی، رحمت واسعه وهمنشینی در جوار اهل بیت(ع) و برای خانواده محترم و سایر بازماندگان ، صبر صابره کربلا را مسئلت کرد. آرزومندیم خداوند به جبران این ایام سخت گنج‌های پس از رنج ارزانی‌ کند.

زنده یاد روح الله رجایی در یک نگاه

روح‌الله رجایی متولد ۱۳۶۱ و دانش آموخته مقطع دکتری رشته علوم ارتباطات بود و از سال ۱۳۸۰ به صورت حرفه‌ای به کار روزنامه نگاری اشتغال داشت.

این روزنامه نگار فقید صبح دوشنبه (۳۰ تیرماه ۹۹) درحالی دارفانی را وداع گفت که هفته گذشته از مثبت بودن تست کرونای خود خبر داده بود و به همین علت نیز از همان زمان به محل کار خود در روزنامه جام‌جم مراجعه نکرد.

این فعال رسانه ای با توجه به ابتلای به این بیماری مدت زمانی را از هفته گذشته به درمان پرداخت و روند درمانش همچنان ادامه داشت؛ وی در مدت زمان درمان خود، پیامی تصویری را نیز برای اطلاع رسانی در فضای مجازی بخاطر مبارزه اش با بیماری کرونا منتشر کرد.

امیدواری به روند بهبودی و بالا رفتن اکسیژن خون زنده یاد رجایی طی روزهای گذشته موجب شادی دوستان و همکاران وی شده بود اما در کمال ناباوری  امروز خبر درگذشت وی به گوش رسید.

زنده یاد روح‌الله رجایی رجایی با مدرک دکترای علوم ارتباطات سابقه حضور در نشریات همشهری جوان، همشهری، تهران امروز و معاونت اداره کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر و معاونت روابط عمومی‌پژوهشگاه علوم انسانی را داشت.

وی روزنامه نگاری شناخته شده در بین اهالی مطبوعات و رسانه بود.

روح الله رجایی از هفته قبل درگیر کرونا شد. او را در آی سی یوی بیمارستانی در تهران بستری و یک هفته ادامه درمان او بامداد سی ام تیرماه ۹۹ به جوار حق تعالی شتافت.

از روح الله رجایی دو پسر به نام های حسام الدین و شهاب الدین و دختری هفت ماهه به نام نرگس به یادگار مانده است.

 

*رع*۱۷۱۰