«فرهاد افشار» روز یکشنبه در دیدار با مدیرعامل ایرنا و در حاشیه بازدید از بخش خبر این سازمان، ضمن تبریک روز خبرنگار و اعیاد اظهار داشت: مدیرعامل جدید سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز بدون‌شک در مسیر ارتقای سطح آگاهی مخاطبان کارهای موثری انجام خواهد داد و برگ زرینی در سوابق کاری خود به ثبت خواهد رساند.

وی همچنین به نقش برجسته رسانه در روند توسعه نیز اشاره کرد و افزود: شهرری به عنوان یکی از مناطق در حال توسعه استان، تاریخی هشت هزار ساله دارد و گذر جاده ابریشم از این شهر و وجود بزرگانی در طول تاریخ، به این شهر ارزش و رونق بیشتری داده است.

شهردار منطقه ۲۰ شهرری با اشاره به اینکه محورهای هویت‌بخش در «ری» بسیار است، بیان کرد: از هویت‌های تاریخی ری می‌توان به عنوان منابع کسب درآمد بهره گرفت و این شهرستان می‌تواند با کمک اصحاب رسانه به مقصد گردشگری تبدیل شود.

وی تصریح کرد: «ری» می‌تواند بخش اقتصادی تهران را حمایت کند زیرا این شهر ظرفیت قوی و موثری در این حوزه دارد.

شهرری به اندازه یک استان ظرفیت دارد

مدیرعامل ایرنا نیز در این دیدار با بیان اینکه شهرری به اندازه یک استان ظرفیت دارد، گفت: شهرری جزو مکان‌ها و مناطقی است که از نظر تربیت نیروهای فرهنگی و هنری ویژه و تراکم نخبگان علمی و هنری منحصر به فرد، دارای ویژگی‌های ارزشمندی است.

محمدرضا نوروزپور اظهار داشت: اصحاب رسانه در معرفی مناطق گردشگری ری و شناخت آثار تاریخی نقش موثری دارند و می‌توانند در این حوزه اثرگذار باشند.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه سربازان نظام و کشور هستند و همه آنان برای رضای خدا و مردم کار می‌کنند.

به گزارش ایرنا در ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷، «محمود صارمی» مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف به همراه دیپلمات‌های ایران، توسط نیروهای طالبان در افغانستان به شهادت رسیدند و این روز در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار به ثبت رسید.

 

*رع*۱۷۱۰