مهدی امیدبخش در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس عنوان کرد: خبرگزاری ایرنا در زمره رسانه‌های قابل اعتماد و مورد وثوق در عرصه اطلاع‌رسانی به‌شمار می‌رود و با قوت گرفتن فعالیت‌های مجازی این رسانه در شبکه‌های مختلف اجتماعی دسترسی به اخبار موثق برای مخاطب آسان‌تر شده است.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه اعتمادی دوجانبه بین رسانه‌ها و این اداره کل در فارس وجود دارد، گفت: در حوزه رسانه‌ای فارس مشکلاتی وجود ندارد که باعث نگرانی شود، تمامی جوانب را در نظر گرفته‌ایم و آزادی در حوزه اطلاع‌رسانی وجود دارد.

امیدبخش موضوع آموزش سواد رسانه‌ای را یکی از حلقه‌های گمشده در عرصه اطلاع رسانی برشمرد و گفت: آمادگی داریم فارغ از هرگونه نگرانی مالی، سازوکار همکاری با خبرگزاری ایرنا را برای برگزاری دوره‌های ارتقای سواد رسانه‌ای فراهم کنیم.

وی با اشاره به توسعه فعالیت‌های برخط افزود: با وجود امکانات در حوزه برگزاری کلاس‌های مجازی فعالیت را برای علاقه‌مندان این حوزه تسهیل می‌بخشیم.

معاون مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اظهار کرد: برای دریافت تسهیلات کرونا ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه مکاتباتی با وزارت ارشاد صورت گرفته و معاونت مطبوعاتی این وزارتخانه درصدد است این مهم تحقق یابد؛ همچنین در جلسه ستاد کرونا استان فارس درباره اعطای تسهیلات بلاعوض برای مجموعه فرهنگ هنر و رسانه مطرح شده است.

رئیس گروه امور رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز در این دیدار بر ضرورت حمایت از رسانه‌های فارس در شرایط کرونا تاکید کرد و گفت: در این راستا تلاش کرده‌ایم که بیشترین میزان آگهی دولتی را در اختیار مطبوعات قرار دهیم.

سید شهاب میرباقری افزود: سیاست کلی وزارت ارشاد حمایت حداکثری از رسانه‌های استانی است؛ افزون بر این برای ارتقای علمی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران می‌کوشیم.

وی با اشاره به اینکه حمایت از رسانه‌های دارای مجوز وزارت ارشاد در امر کرونا صورت می‌گیرد، گفت: در این زمینه همه آمار و اطلاعات لازم را در اختیار وزارتخانه متبوع قرار داده‌ایم و امیدواریم هرچه زودتر کمک‌ها در این حوزه به سرانجام برسد.

رع/۳۲۳۷