در آیین اختتامیه نخستین جشنواره “رسانه و عدالت” آذربایجان‌غربی که روز چهارشنبه به صورت مجازی در برنامه اجتماعی “اینستاگرام” برگزار شد، “منوچهر صمدی” رییس دفتر مهاباد عنوان دوم را در بخش گزارش کسب کرد و “نیما سعیدی‌اقدم” خبرنگار مرکز ارومیه  و “عبدالله رحمانی” خبرنگار دفتر مهاباد به ترتیب مقام دوم و سوم بخش خبر را بدست آوردند.

این جشنواره در بخش‌های یادداشت، خبر، گزارش، اینفوگرافی، و موشن‌گرافی، فیلم کوتاه، عکس و کاریکتاتور و با همت دادگستری آذربایجان‌غربی و با مشارکت کانون وکلا، کانون کارشناسان، مرکز وکلا، مرکز کارشناسان رسمی و خانه مطبوعات آذربایجان‌غربی برگزار شد.

هیئت داوران این جشنواره در بین ۱۷۰ اثر ارسالی از خبرنگاران استان، منوچهر صمدی” رییس دفتر ایرنای مهاباد در بخش گزارش  عنوان دوم را کسب کرد.

عدالت، صلح و سازش، احقاق حق شامل موضوعاتی مانند رفع تصرف از اراضی ملی، بازگشت حقوق بیت‌المال به محل خود و مبارزه با فساد، رونق و جهش تولید، حبس‌زدایی مانند استفاده از مجازات جایگزین حبس، کاهش زندان، مرخصی زندانیان با استفاده از پایبند الکترونیکی، کرونا و عدالت و بخش آزاد از موضوعات مورد اشاره در جشنواره به شمار می رود.

در آذربایجان‌غربی هم‌اکنون ۲۰۶ نشریه مختلف مجوز انتشار دارند که از این تعداد، ۱۳۶ مجوز به صورت چاپی (نشریه) و ۶۷ مجوز به صورت الکترونیکی (پایگاه خبری) فعالیت می‌کنند و علاوه بر آن نمایندگی ۳۰ روزنامه سراسری و ۱۲ خبرگزاری فعال هستند.

هم‌اکنون ۳۵۰ خبرنگار در خبرگزاری‌ها و نشریات مکتوب آذربایجان‌غربی فعالیت دارند که ۵۰ درصد آنان از بیمه خبرنگاران استفاده می‌کنند.

رع/۳۲۳۷