به گزارش روابط عمومی ایرنا، متن پیام به شرح زیر است:

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

بار دیگر دست شیطان از آستین صهیونیسم و استکبار جهانی درآمد و ایران عزیز را در فراق یکی از خدمتگزاران عرصه علمی ، پژوهشی و دفاعی کشور سوگوار ساخت. مدیری که به پشتوانه ایمان و تلاش، در عرصه جهاد علمی به توانمندی دست یافت و هراس از این هیبت علمی و عظمت ایمانی، دشمن را بر آن داشت تا در صدد ضربه زدن به بدنه علمی ایران اسلامی برآید. این اقدام تروریستی، لکه ننگ دیگری بر دامان مدافعان دروغین حقوق بشر و گواه دیگری بر راستی و درستی آرمان‌ها و اهداف ایران اسلامی است.
بی تردید استحکام بنیان علمی و اقتصادی اندیشمندان کشور بارها به اثبات رسیده و همهمه شیاطین، مانع از پیمایش راه پر افتخار سرافرازی ایران نخواهد شد.
به یقین خدمات ارزنده و ماندگارشهید دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع که با تلاش جهادگونه و مدیریتی شایسته، نور امید و خودباوری را در دلها فروزان ساخت در یاد و خاطر ملت قهرمان ایران باقی خواهد ماند. خوشا به حال او که با سربلندی و سرافرازی جهاد خویش را به پایان رساند .
نامش و راهش جاودان و روح بلندش با اهل بیت علیهم السلام و ملکوتیان محشور باد.

محمدرضا نوروزپور