به گزارش روابط عمومی ایرنا، نادر فخری روز دوشنبه در دیدار محمد جهانگیریان رئیس خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان با وی در دفتر کارش ابراز داشت: رسانه نقش مؤثر در تنویر افکار عمومی دارد، رسانه‌ها باید با اطلاع رسانی و در نظر گرفتن سه اصل دقت، سرعت و صحت، در عمل به رسالت خود کوشا باشند و ایرنا به واسطه نیروهای توانمند همواره در این سه شاخص خوش می‌درخشد و رسانه‌ای قابل وثوق برای آحاد جامعه است.

وی اضافه کرد: رسانه نقش ارزشمند، بی‌بدیل و موثر در حوزه‌های مختلف مانند فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سلامت دارد و باید در زمینه آگاهی بخشی اذهان عمومی با رعایت اخلاق و انصاف بیش از پیش تلاش کند.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال ناچیز نشان دادن دستاوردهای نظام و بزرگنمایی مشکلات است و در این جنگ روانی رسانه باید پرچم‌دار آگاهی رسانه به جامعه و خنثی‌سازی توطئه دشمنان باشد.

فرماندار شهرستان سمنان با بیان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد جدایی مردم از نظام هستند، افزود:  رسالت ایرنا نشان دادن تلاش دولت، اقناع سازی افکار عمومی است.

فخری خاطرنشان کرد: تحریم‌های ظالمانه و  شیوع کرونا معیشت، اشتغال و تولید را تحت تاثیرقرار داده است و دشمن می‌خواهد این موضوع را به حساب ناکارآمدی نظام و دولت بگذارد و ایرنا باید تلاش شبانه روزی دولت را انعکاس و به ابطال توطئه دشمن کمک کند.

وی یادآور شد: جنگ اقتصادی و جنگ مبارزه با کرونا  نقطه مشترک در سراسر جهان است که  میزان موفقیت در این جنگ توانمندی دولت‌ها را نشان می‌دهد و دشمنان پیش‌بینی کرده بودند روزانه یکهزار نفر در کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کنند، اما با همراهی مردم و تدابیر دولت این دوره با مدیریت راهبردی کنترل و در حال عبور از پیک چهارم شیوع کرونا هستیم و نقش رسانه در این زمینه مهم است.

وی با اشاره به اهمیت اغناع‌سازی و آگاه‌سازی جامعه ابراز داشت: معاونت مشارکت مردمی، آموزش و رسانه در سمنان راه‌اندازی شده است تا در تحقق اهداف ستاد مدیریت مقابله با کرونا و با اطلاع‌رسانی به مردم در زمینه  مبارزه، پیشگیری و قطع زنجیره انتقال کرونا کمک شود.

فرماندار سمنان گفت: دولت از نظام جدا نیست و تقویت دولت تقویت نظام است و  ضرورت دارد خدمات دولت اطلاع‌رسانی شود تا اعتماد مردمی تقویت شود.

محمد جهانگیریان رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت‌ها و سیاست‌های کاری این رسانه در استان ارائه کرد.