خبرنگاران ایرنا در جشنواره رسانه های کُردی خوش درخشیدند

مهاباد - ایرنا - خبرنگاران ایرنا در نخستین جشنواره رسانه های کُردی با کسب عناوین مختلفی در بخش های عکس، خبر، گزارش، تیتر و یادداشت خوش درخشیدند.

به گزارش ایرنا، آیین اختتامیه نخستین جشنواره رسانه های کُردی که در مجموع ۸۹۹ اثر از خبرنگاران و اهالی رسانه های ۶ استان کشور به دبیرخانه آن ارسال شده بود، روز سه شنبه در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد.

خبرنگاران ایرنا در این جشنواره توانستند چند عنوان مختلف را در این جشنواره کسب کرده و مورد تجلیل قرار بگیرند.

در این جشنواره و در بخش عکس "بهمن زارعی" از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه رتبه اول را کسب کرد و در بخش خبر "سامان رحمتیان" و در بخش تیتر "عبدالله الماسی" نیز هر ۲ از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه رتبه سوم را بدست آورند.

آثار "فرزاد نویدی" از ایرنای کرمانشاه و "کلثوم مومنی" از ایرنا کردستان هر ۲ در بخش گزارش و "عبدالله رحمانی" از ایرنای دفتر مهاباد در بخش یاداشت و سرمقاله شایسته تقدیر شد.

هیات داوران بخش فارسی این جشنواره علیرضا کتابدار، فریدون صدیقی و محمود مختاریان از اساتید برجسته روزنامه نگاری در کشور بودند.

در این جشنواره ۵۹۰ اثر از ۱۲۴ شرکت کننده از کردستان، ۱۲۲ اثر از ۳۲ شرکت کننده از کرمانشاه، ۱۰۲ اثر از ۳۱ شرکت کننده از آذربایجان غربی، ۴۲ اثر از ۱۴ شرکت کننده از ایلام ، ۱۳ اثر از تهران و یک اثر از استان سمنان ارسال شده بود.

"آیدین آلتای" روزنامه نگار کرد ترکیه، "صادق محمد غریب" استاد دانشگاه اربیل کردستان عراق و "هیرش رسول" استاد دانشگاه سلیمانیه نیز از میهمانان خارجی این جشنواره بودند.

*رع*۳۰۲۰/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha