فرماندار مهاباد: ایرنا همواره در اطلاع رسانی بی‌طرفانه عمل کرده است

مهاباد- ایرنا- فرماندار ویژه مهاباد گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان یک رسانه مهم و تأثیرگذار در امر اطلاع رسانی همواره به صورت کاملاً بی‌طرفانه به رسالت خود عمل کرده است.

عارف خدرلو در بازدید از دفتر خبرگزاری ایرنای مهاباد افزود: ایرنا به عنوان با سابقه ترین رسانه و خبرگزاری در ایران، در بین مردم از جایگاه مناسبی برخوردار است و تلاش دست اندرکاران این مجموعه برای افزایش اعتماد مردم به آن قابل توجه و ستایش است.

وی با بیان اینکه رعایت اصل بیطرفی و انعکاس واقعیت‌ها توسط این رسانه توانسته است توطئه دشمنان و تبلیغات رسانه‌های بیگانه را بخوبی خنثی کند اظهار داشت: مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی باید از این تریبون بخوبی استفاده کرده و عملکرد خود و دولت را در عرصه‌های مختلف انعکاس دهند.

فرماندار ویژه مهاباد با بیان اینکه برخی رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری به ابزاری جهت اهداف برخی گروه‌های سیاسی و جناح‌های مختلف تبدیل شده اند افزود: رسانه باید با انتقال دغدغه‌ها و نیازهای مردم به مسؤولان و ساده‌سازی اصطلاحات دستگاه‌های اجرایی و تبیین اقدامات نهادها به مردم، وظیفه و رسالت واقعی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

خدرلو گفت: رسانه‌ها می‌توانند با انعکاس حقایق و زوایای مختلف خدمت بی منت و صادقانه دولت، مجموعه خدمتگزاران مردم را در ارائه هر چه بیشتر خدمات یاری رسانند که در این میان ایرنا می‌تواند به عنوان یک ستون محکم برای دستیابی به این هدف نقش تأثیرگذار و مثبتی را ایفا کند.

خدرلو، ضمن قدردانی از اطلاع رسانی اصحاب رسانه در امر ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی گفت: رسانه‌ها با تحرک و اتحاد می‌توانند سطح مشارکت مردم در انتخابات را تغییر داده و فضای با نشاطی را در جامعه رقم بزنند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید در انجام این مأموریت و مسؤولیت مهم با دغدغه مندی و تلاش خود زمینه ساز حضور پر شور مردم در پای صندوق‌های رأی باشند گفت: رسانه‌ها وظایف شورای شهر و اختیارات آنان را باید به اطلاع مردم برسانند تا مردم مرتبط با این وظایف اقدام به انتخاب افراد شایسته و اصلح برای شوراها کنند.

وی افزود: در عرصه حساس و مهمی چون انتخابات، رسانه‌ها می‌توانند در کمال بی طرفی و با صداقت به مردم برای انتخاب اصلح کمک کنند.

مسؤول ایرنای دفتر مهاباد نیز با بیان وظایف و رسالت ایرنا در امر خطیر اطلاع رسانی اظهار داشت: بهادادن به رسانه‌های داخلی و اعتماد و اطمینان به آنها از سوی مسؤولان از لحاظ در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل به خودی خود می‌تواند از حجم شایعه پراکنی ها و بروز شبهات توسط رسانه‌های خارجی کاسته و به نوعی نقطه مقابل آنها قرار گیرد.

منوچهر صمدی با بیان اهمیت توجه به سواد رسانه‌ای در جامعه افزود: بخشی از اخباری که این روزها در فضای مجازی میان مردم رد و بدل می‌شود اخبار جعلی است و هدفی جز تشویش اذهان و افکار عمومی ندارد از اینرو افزایش سواد رسانه‌ای باعث می‌شود جامعه تحت تأثیر اخبار جعلی و شایعات قرار نگیرد.

وی با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال آینده اضافه کرد: همگان برای کمک به برگزاری یک انتخابات باشکوه در تراز جمهوری اسلامی وظیفه دارند اما برای تحقق این مهم نقش رسانه‏‌ها برجسته است.

وی تاکید کرد: در این میان ایرنا نیز به عنوان یکی از رسانه‌های تأثیرگذار تمام تلاش خود را برای ترغیب حداکثری مردم به منظور مشارکت در صحنه انتخابات بکار خو.اهد بست تا به شیوه‌های گوناگون شور انتخاباتی را در جامعه فراگیر کند.

به گزارش ایرنا در این دیدار فرماندار مهاباد از بخش‌های مختلف خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد بازدید کرد و از نزدیک با مراحل تهیه و تدوین خبر در این خبرگزاری آشنا شد.

دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی اواخر دهه ۶۰ شمسی در مهاباد تأسیس شد و هم اکنون شهرستان‌های مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، بوکان، سردشت، اشنویه و تکاب را زیر پوشش خبری خود دارد.

شهرستان مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =