معاون خبر ایرنا: استانها نگاه منطقه‌ای به موضوعات داشته باشند

استان‌ها- ایرنا- معاون خبر سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) گفت: گروه اخبار استانها در تولیدات خود باید نگاه منطقه‌ای به موضوعات داشته باشند.

محمدرضا نادری گیسور روز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه سردبیران سابق و جدید گروه اخبار استان‌های ایرنا اظهار داشت: اکنون رسانه از نگاه سنتی که صرفاً نوشتن و انتشار خبر است خارج شده و هر کس با گوشی تلفن همراه خود می‌تواند یک رسانه باشد از این رو خبرنگاران ایرنا به ویژه خبرنگاران استانی باید با فراگیری آموزش‌های حرفه‌ای، رویدادها و وقایع منطقه خود را در قالب فیلم، عکس و خبر توأمان تهیه و مخابره کنند.

وی با بیان اینکه سهم خبری اداره کل اخبار استان‌ها، حدود ۷۰ درصد اخبار ایرنا را در بر می‌گیرد ادامه داد: ۳۱ مرکز استانی و ۲۴ دفتر نمایندگی باید بیش از پیش شرایط کشور را رصد و سرعت لازم را در انتشار به شکل نوین داشته باشند.

نادری در ادامه به نقش ایرنا به عنوان مهمترین رسانه کشور در عرصه بین المللی و داخلی اشاره و تصریح کرد: از آنجا که رسانه‌ها به سمت دنیای جدیدی در حال پیشروی هستند ایرنا نیز تلاش دارد تا با بهره گیری از فناوری‌های نوین، تولیدات چندرسانه ای خود را تقویت کند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که رهبر معظم انقلاب از دولت خواسته اند تا کارنامه فعالیت و تجربیات مثبت و منفی خود را در اختیار مردم قرار دهد خبرگزاری جمهوری اسلامی وظیفه دارد دستاوردهای دولت را تبیین کند.

معاون خبر ایرنا با اشاره به اینکه اخبار استان‌ها توانسته تا حدود زیادی به این وظیفه رسانه‌ای خود عمل کند، اضافه کرد: دولت در شرایط حساس سیاست خارجی، تحریم‌ها و وجود ویروس کرونا کارهای ماندگار و تاریخی انجام داده است که از جمله آنها می‌توان به انتقال نفت کوره از خوزستان تا جاسک، تحولات در حوزه کشاورزی در خوزستان و ایلام و خط آهن چابهار به خراسان اشاره کرد که باید جزئیات این طرح‌های مهم و بزرگ برای مردم تشریح شود.

مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این آئین گفت: موفقیت و انتشار اخبار و گزارش‌های با کیفیت و حرکت رو به جلو در اخبار استان‌ها حاصل همدلی، همراهی و بهره‌گیری از تجارب خبرنگاران باسابقه و پرتلاش ایرنا در سراسر کشور است.

فاطمه نوری جهانگرد با اشاره به تمرکز رسانه‌های بیگانه و معاندین در فضای مجازی و رسانه‌ها رسمی خود روی نا امید کردن ملت ایران گفت: طبق تأکیدات مکرر مدیرعامل محترم لازم است سو گیری تولیدات علاوه بر بیان توفیقات در شرایط سخت کنونی و امید بخشی بیانگر راهکارهای راهبردی برای انتخاب اصلح در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ باشد.

در این آئین از زحمات لیلا جودی سردبیر سابق گروه اخبار استان‌ها قدردانی و سجاد خسروانیان به عنوان سردبیر جدید معرفی شد.
 سجاد خسروانیان دانش آموخته رشته مطالعات فرهنگی و رسانه است که از سال ۱۳۸۷ در بخش‌های مختلف ایرنا از جمله گروه سیاسی و مراکز تهران و شیراز ایفای نقش کرده است.

سردبیر جدید گروه اخبار استان‌ها نویسنده کتاب "تفکر انتقادی در جهان چند رسانه‌ای" است و مسوولیت‌هایی همچون عضو هیأت مؤسس و هیأت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای ایران، مشاور استاندار فارس و بخشدار شهرستان سپیدان را در سوابق کاری خود دارد.

از زمان تشکیل اداره کل اخبار استان‌ها در زیر مجموعه معاونت خبر در ایرنا، گروه اخبار استان‌ها به عنوان بازوی ستادی مراکز و دفاتر در تهران هشت سردبیر به خود دیده است که سعید اینانلو با ۱۰ سال سابقه بالاترین سابقه کار با این عنوان را داشته و علی نور بار، سید سعید حسینی، موسی فعالیان، فاطمه نوری جهانگرد، داریوش غفاری، لیلا جودی در ادوار بعدی مسئولیت سردبیری گروه اخبار استان‌ها را به عهده داشتند.


 


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =