عکاس ایرنا استان سمنان در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات درخشید

سمنان- ایرنا- «عابد میرمعصومی» عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان، در بخش تیتر گزارش تصویری چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات برگزیده شد.

به گزارش ایرنا، میرمعصومی عکاس ایرنا استان سمنان با ارسال گزارش «خانه به خانه با خدا» منتشره در ایرنا، در چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات توانست رتبه سوم بخش تیتر این جشنواره را کسب کند.
وی در توضیحات این گزارش تصویری نوشت: نوشته‌های سردر خانه‌ها نشانه ارادت انسان به آفریدگار خود و همچنین نمادی از توسل برای دورماندن از شر و بلاها است. آن طور که از قدمت خانه‌ها مشخص می‌شود در هر دهه سردرخانه ها به سبک خاصی طراحی شده؛ تصاویر گزارش تصویری «خانه به خانه با خدا» فقط بخشی از سردرهای هزاران خانه سمنان است که تنها نام خدا زینت‌بخش آن است.
چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با دریافت بیش از یکهزار و ۱۰۰ اثر در ۱۲ رشته برگزار شد.
این جشنواره به منظور رقابت بین خبرنگاران و فعالان رسانه، تولیدکنندگان محتوا در فضای چندرسانه‏‌ای، ادمین‏‌ها و فعالان فضای مجازی و شبکه‌‏های اجتماعی، فعالان، مؤسسات و نهادهای تخصصی قرآنی، عموم علاقه‏‌مندان به فرهنگ، هنر و رسانه قرآنی برگزار شد و کلیه موضوعات مرتبط با مفاهیم و آموزه‌‏های منطبق با قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) را دربرمی‏‌گیرد و سبک زندگی اسلامی و قرآنی، وحدت اسلامی، انفاق و کمک‌‏های مومنانه، جهاد و مقاومت اسلامی، پوشش و عفاف، فرهنگ ولایت و مهدویت بابهره‏‌گیری از آموزه‏‌های قرآنی، مبارزه با ظلم و استکبارستیزی، آسیب‏‌های اجتماعی، آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار و شهادت، سیمای پیامبراسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله‌رحم، نماز و نیایش، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی و توجه به محیط زیست، از موضوعات مطرح در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات بود.
چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات به ۲ بخش اصلی و ویژه تقسیم می‌شد؛ بخش اصلی در رشته‏‌های سرمقاله و یادداشت، گزارش (خبری یا توصیفی)، مصاحبه، خبر، تیتر و عکس برگزار می‌شود و در هر رشته، از سه نفر برتر تقدیر شد و بخش ویژه نیز شامل تولیدات در حوزه چندرسانه‏‌ای مانند انیمیشن، موشن‏ گرافی، پادکست، اینفوگرافی، طرح و تصویر، پوستر یا اعلان و کلیپ است و در هر رشته از یک اثر برتر و در مجموع از ۶ نفر تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha