رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز اصفهان معرفی شد

اصفهان- ایرنا- رییس جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز اصفهان روز سه شنبه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، معاون خبر، مدیرکل امور استان‌ها و مدیرکل حراست این سازمان معرفی شد.

سیدحسن جوادی زاده در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد، به عنوان رئیس جدید ایرنا اصفهان معرفی و از خدمات جانعلی فتحی رئیس سابق این مرکز قدردانی شد.

معاون خبر سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) در این مراسم که در محل استانداری برگزار شد، گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خبرگزاری رسمی دولت و رسانه مادر، سه اولویت مهم خبری را در ماه‌های پایانی دولت تدبیر و امید و روی کارآمدن دولت جدید مدنظر دارد تا با جلب مشارکت حداکثری در انتخابات، برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی خود را به پیش ببرد.

محمدرضا نادری گیسور افزود: باید اقداماتی در زمینه چند رسانه‌ای، تصاویر و مستندسازی توسط مدیریت جدید ایرنا مرکز اصفهان صورت بگیرد تا سوابق آن برای ثبت در تاریخ و آشنایی مردم باقی بماند.

معاون خبر ایرنا اظهار داشت: برنامه بعدی سازمان در راستای انتخابات پیش رو است، ایرنا در ماه‌های گذشته صفحه ویژه انتخابات را راه اندازی کرده است تا بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری، امکان مشارکت حداکثری در انتخابات محقق شود.

وی یادآور شد: خبرگزاری جمهوری اسلامی کار اطلاع رسانی و مطبوعاتی صرف انجام نمی‌دهد بلکه با استفاده از خروجی‌های خاص خود می‌تواند مسائل مبتلابه جامعه را به گوش مسؤولان برساند و از بروز بحران‌ها جلوگیری کند.

نادری گیسور افزود: باید مراحل اجرای انتخابات و نشست تشکل‌های سیاسی و نقشه کلان انتخابات با حضور خبرنگاران ایرنا پوشش مناسب خبری داده شود.

وی ادامه داد: اصفهان کانون مسائل سیاسی در کشور است از این رو نشست‌های احزاب باعث تبیین درست فضای انتخابات و شرایط کنونی می‌شود.

معاون خبر سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی تصریح کرد: نگاه ما در ایرنا، حفظ بی طرفی و رویکرد درست به مسائل مبتلابه جامعه است که امیدواریم این نگاه با رغبت و انگیزه بیشتر ناظر به شرایط جاری کشور و شیوع ویروس کرونا مدنظر قرار بگیرد.

وی بیان کرد: باید اقداماتی در راستای کاهش دغدغه‌های مردم و افزایش ضریب اطمینان و جلب مشارکت حداکثری در انتخابات صورت بگیرد.

ضرورت همکاری نیروهای باتجربه و جدید در راستای افزایش تولیدات خبری

مدیرکل اخبار استان‌های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در این آئین گفت: همکاری، همراهی و هم افزایی نیروهای باتجربه و جدید در راستای افزایش تولیدات کیفی ایرنا، ضرورتی تام است.

فاطمه نوری جهانگرد گفت: اکنون فضای مناسبی از لحاظ تعداد نیروی انسانی در مرکز ایرنا اصفهان بوجود آمده است و امیدواریم در پرتو مدیریت صحیح و با ابتناء به داده‌های کافی، این ظرفیت‌ها به نمایش گذاشته شود.

به گفته وی، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز اصفهان میان ۳۱ مرکز دیگر کشور، الگوست.

مدیرکل اخبار استان‌های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: انتظار ما از مدیریت جدید ایرنا مرکز اصفهان این است که با توجه به شرایط جاری کشور و اولویت‌های موجود، "برنامه محور" باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط داخل استان و سیاست‌های کلان کشور، باید برنامه‌های خبری و اولویت‌ها مشخص و اخبار با رویکرد امیدآفرینی و پرهیز از سیاه‌نمایی در جامعه منعکس شود.

رئیس سابق خبرگزاری ایرنا مرکز اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به ظرفیت تاریخی، فرهنگی، جایگاه و نیروی انسانی استان، تولیدات خبری ایرنا مرکز اصفهان باید در شأن و اندازه نصف جهان باشد.

جانعلی فتحی افزود: خبرگزاری ایرنا اصفهان نیازمند توجه ویژه است.

جلوگیری از سیاه نمایی در انتخابات پیش رو

رئیس جدید ایرنا مرکز اصفهان نیز اظهار داشت: اصفهان بعنوان یک استان خاص از موقعیت ویژه ای برخوردار است.

سیدحسن جوادی زاده با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: مشارکت همگانی و جلب اطمینان عمومی برای برگزاری انتخابات پرشور در این راستا باید مطمح نظر قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: در فضای رسانه‌ای، سیاه نمایی و حرکات غیرحرفه‌ای وجود دارد که می‌طلبد مدیران و مجموعه استانداری در این زمینه با رسانه‌ها همکاری کنند.

رئیس جدید ایرنا اصفهان اظهار داشت: در راستای تبیین دستاوردها و جلوگیری از سیاه‌نمایی در انتخابات و برای تکوین برنامه‌های بعد از آن، در دوره مدیریت جدید ایرنا برنامه‌های متعددی داریم.

دغدغه اصلی اصفهان در حوزه آب و خشکسالی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز اظهار داشت: در حوزه خبر، رسانه و اطلاع رسانی و مباحثی که در فضای مجازی وجود دارد باید اقدامات ویژه‌ای صورت بگیرد.

حیدر قاسمی با بیان ضرورت اجرای اقدامات ویژه در حوزه زیرساخت‌ها گفت: موقعیت اصفهان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، آب، شرایط اقلیمی و ارتباطی به عنوان کانون حضور و مهاجرت پذیری و حاشیه نشینی، بسیار ویژه است.

معاون استاندار اصفهان هشدار داد: دغدغه اصلی استان در حوزه آب و خشکسالی است و اگر به این مسأله توجه نشود به واگرایی منطقه‌ای و مشکلات اجتماعی دامن زده می‌شود که غیرقابل جبران است.

وی تصریح کرد: در راستای تعامل با ایرنا اصفهان، اخبار این استان در سه سال گذشته با دقت و بدرستی منتشر شده است.

قاسمی افزود: انتظار داریم خبرگزاری وابسته به دولت دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران را بیش از گذشته و با سرعت و دقت هرچه بیشتر منعکس کند.

وی ادامه داد: رسالت بزرگ خبرگزاری ایرنا این است که در تبیین سیاست‌ها و اقدامات انجام شده بکوشد زیرا در شرایط کنونی و برغم همه فشارها، تحریم‌ها و کرونا، دولت اقدامات فراوانی انجام داده است.

سیدحسن جوادی زاده مسؤولیت معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده خبر اهواز، معاون آموزشی دانشکده خبر تهران، ریاست آموزش و بهسازی نیروی انسانی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و ریاست خبرگزاری ایرنا مرکز شهرکرد را در کارنامه خود دارد.

سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری همزمان با انتخابات ششمین دورهٔ شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha