خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش ویژه‌ای برای انتشار اخبار محیط زیست دارد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: تمامی خبرنگاران این حوزه، اخبار را بدون چشمداشت پوشش می دهند اما ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی دولت تلاش‌های بسیار ویژه‌ای برای انتقال اقدامات این بخش داشته است.

به گزارش ایرنا مهرداد فتحی بیرانوند روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری ایرنا خرم‌آباد ضمن تسلیت جان باختن مرحومه "ریحانه یاسینی" خبرنگار ایرنا در حادثه واژگونی اتوبوس در ارومیه اظهار کرد: این اتفاق شوک بزرگی بود که جامعه را متأثر کرد و امروز به نمایندگی از مجموعه محیط‌زیست برای عرض تسلیت به همکاران خبرگزاری جمهوری اسلامی حضور داریم.

وی افزود: مرحومه یاسینی خبرنگار جوان، متعهد و پرتلاش حوزه محیط زیست بود و درگذشت وی جامعه محیط زیست را نیز نگران و ناراحت کرده است.

وی ادامه داد: حلقه مفقوده محیط زیست انتقال اخبار است که توسط خبرنگاران پر می‌شود و زحمات این مجموعه با تلاش اصحاب رسانه به مردم انعکاس می‌یابد.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش ویژه‌ای برای انتشار اخبار محیط زیست دارد

وی بیان کرد: در حادثه‌ای که رخ داد خبرنگاران برای انعکاس اخبار و پیگیری موضوعات در معرض خطر بودند که ۲ نفر از نیروهای خوب حوزه محیط زیست مشغول در ایرنا و ایسنا جان باختند.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان لرستان نیز اظهار کرد: حرفه خبرنگاری بسیار پر استرس و ممکن است برای تهیه گزارش با بسیاری از مخاطرات روبه‌رو شوید بنابراین کار خبر جزو مشاغل سخت و زیان آور محسوب می‌شود و همواره خطرهایی را به دنبال دارد.

محمد علیدوستی افزود: در زمان جنگ تحمیلی، بسیاری از خبرنگاران با سقوط هواپیما جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند همچنین در حمله طالبان به کنسولگری ایران در افغانستان شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به شهادت رسید.

وی افزود: خبرنگاران همواره در تلاش هستند که خدمات دولت و نظام را به مردم اطلاع رسانی کنند، کما اینکه دوران شیوع کرونا در سخت‌ترین شرایط با حضور در میدان، اقدام به اطلاع رسانی کردند و بسیاری از آنها به این ویروس مبتلا شدند.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش ویژه‌ای برای انتشار اخبار محیط زیست دارد

وی از مدیرکل حفاظت محیط زیست و معاونین این اداره کل برای حضور در ایرنا و عرض تسلیت تشکر و قدردانی کرد.

در این دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان لرستان، همراهان وی و کارکنان ایرنا با اهدا دسته گل و قرائت فاتحه یاد ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران فقید فعال در حوزه محیط زیست خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا را گرامی داشتند.

به گزارش ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بی گم قلعه پیرانشهر دچار حادثه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha