بهترین یاوران خود را از دست دادیم

بندرعباس-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان خبرنگاران را یاوران روزهای سخت این حوزه دانست و گفت:در حادثه واژگونی اتوبوس، ۲نفر از بهترین یاوران خود را از دست دادیم.

حبیب مسیحی تازیانی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری ایرنا، ضمن تسلیت درگذشت ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران فقید ایرنا و ایسنا افزود: هرخبرنگار را باید یک محیط بان دانست که با شیوه‌ای متفاوت و مؤثر پا به پای محیط بانان محیط زیست از عرصه‌های طبیعی محافظت می‌کند.

 بهترین یاوران خود را از دست دادیم

وی ادامه داد: محیط زیست یک حوزه کاملاً تخصصی در عرصه رسانه است و خبرنگاران آن سرمایه‌های ارزشمند معنوی و علمی و انسانی این بخش به شمار می‌روند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان خاطرنشان کرد: همه خبرنگاران محیط زیست در سراسر کشور بدون در نظر گرفتن فاصله‌های جغرافیایی و اقلیمی عضوی نزدیک از این خانواده هستند و در این رویداد تلخ نیز خود را هم سوگ و هم اندوه رسانه‌ها می‌دانیم.

رئیس خبرگزاری ایرنا در هرمزگان نیز با قدردانی از همدردی و حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، خبرنگاران را هم سنگر محیط بانان توصیف کرد.

خلیل تنیده ادامه داد: تجربه نشان داده در میان حوزه‌های مختلف خبری، خبرنگاران این بخش با حساسیت، علاقه و تعصب بیشتری کار رسانه‌ای خود را دنبال می‌کنند که دلیل آن پیوند این حوزه با ارزشمندترین بخش‌های خلقت خداوندی است.

 بهترین یاوران خود را از دست دادیم

وی اضافه کرد: خبرنگاران مسوولانه تر از گذشته راه همکاران فقید خود را ادامه خواهند داد تا ضمن انجام رسالت حرفه‌ای، بخشی از دِین معنوی به هم قلمانشان را نیز ادا کنند.

در این دیدار که با تقدیم تاج گل تسلیت همراه بود، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان و معاون فنی محیط زیست نیز حضور داشتند.

 بهترین یاوران خود را از دست دادیم

۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر دچار حادثه شد.

در این حادثه غم انگیز، ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha