خبرنگاران ایرنا رتبه های برتر جشنواره استانی رسانه و کرونا را کسب کردند

ساری - ایرنا - خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مازندران ۲ رتبه برتر جشنواره استانی تولیدات رسانه ای کرونا را کسب کردند.

به گزارش ایرنا، مراسم اختتامیه این جشنواره که از سوی شهرداری ساری و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تدارک دیده شده بود، امروز چهارشنبه با حضور برگزیدگان جشنواره، شهردار ساری و تعدادی از معاونان او در سالن کنفرانس شهرداری مرکز استان برگزار شد و برگزیدگان این رویداد معرفی شدند.

فراخوان نخستین جشنواره استانی تولیدات رسانه‌ای کرونا با عنوان «همدلی، امید، ایثار» آبان ۱۳۹۹ منتشر شد و تا ۱۵ آذر نیز مهلت ارسال آثار به این جشنواره بود.

بنا به اعلام هیأت داوران، در بخش گزارش این جشنواره «اشکان جهان‌آرای» خبرنگار ایرنا رتبه نخست را کسب کرد و «سید رضا هاشمی» دیگر خبرنگار این خبرگزاری در مازندران نیز رتبه دوم را به خود اختصاص داد.

گزارش اشکان جهان آرای با عنوان «رنج‌های نادیده کادر درمانی در روزهای کرونایی» ۱۲ فروردین ۹۹ منتشر شد. خبرنگار ایرنا در این گزارش علاوه بر خطراتی که هنگام فعالیت روزانه در بیمارستان کادر درمان را تهدید می‌کند، به مشکلاتی که کرونا بر زندگی شخصی آنها تحمیل کرده، پرداخته است تا به مخاطب نشان دهد چگونه کرونا تمامی بخش‌های زندگی کادر درمانی بیمارستان‌ها را زیر و رو کرده است.

گزارش سیدرضا هاشمی هم با عنوان «پیامد محدودیت کرونایی برای خرده‌فروشان محصولات کشاورزی مازندران» آذر ماه سال ۹۹ منتشر شد. هاشمی در این گزارش به مشکلاتی که اعمال محدودیت‌های کرونایی بر خرده کسب و کار بانوان روستایی مازندران وارد کرده، پرداخته است.

تقویت حضور فعالیت خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان در حوزه اجتماعی و سلامت، فراهم کردن فضایی برای فرهنگسازی جامعه در راستای چگونگی زیست با کرونا، افزایش اثربخشی آموزش‌ها، آگاهی عمومی، رعایت دستورات بهداشتی و انتقال آن به مردم، تقویت همدلی وهمبستگی اجتماعی و ایجاد حساسیت لازم برای ثبت واکنش‌های اخلاقی، همدلی و همیاری در مقابل ویروس کرونا، قدردانی از مدافعان سلامت و جلوه‌های حضور تلاشگران عرصه خدمات شهری از جمله اهداف جشنواره رسانه و کرونا بود.

این جشنواره در ۸ محور موضوعی شامل تقویت اتحاد و همدلی مردم در همبستگی اجتماعی، ارتقا و مشارکت مردم در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی فاصله‌گذاری، تقویت روحیه امید و خودباوری در مردم برای شکست کرونا، قدردانی از تلاش و خدمات شبانه‌روزی کادر درمانی و مدافعان سلامت، تجلیل از شهدای سلامت، جلوه‌های همدلی با بیماران کرونایی، جلوه‌های حضور داوطلبان، نهادها، ادارات و بسیج و گروه‌های مردمی و جلوه‌های خدمات شبانه‌روزی سازمان‌های خدمات‌رسان محورهای موضوعی جشنواره همدلی، امید، ایثار برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha