داریوش غفاری؛ خبرنگار فقید ایرنا از زبان همکاران

تهران- ایرنا- مرحوم «داریوش غفاری» خبرنگار فقید و با سابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در اوج کار خبری و در حالی به دیار باقی شتافت که تا آخرین لحظات عمرش کار خبر را رها نکرد.

به گزارش ایرنا، مراسم وداع و خاکسپاری مرحوم غفاری ظهر امروز جمعه با حضور خانواده و همکارانش در قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) برگزار و مرحوم غفاری در کنار همکار مرحومش ریحانه یاسینی آرام گرفت.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در این باره گفت: مرحوم غفاری در حالی که با بیماری سخت سرطان مبارزه می‌کرد هیچ گاه کارش را رها نکرد و در اوج بیماری به کار و تخصص خود پایبند بود.

دکتر محمد رضا نوروزپور اظهار داشت: این خبرنگار فقید از جمله خبرنگاران، دبیران و مدیران ایثارگر و متعهد ایرنا بود که تا آخرین روزهای عمر خویش و با وجود بیماری سخت سرطان به فعالیت خبری ادامه داد و در سال‌های اخیر نیز عهده دار مدیریت اخبار صفحه اصلی خبرگزاری را برعهده داشت.

معاون خبر خبرگزاری ایرنا نیز در این باره اظهار داشت: مرحوم غفاری با ۲۷ سال سابقه، به عنوان رئیس در خبرگزاری استان‌های قم و البرز فعالیت داشت و دوره‌ای نیز مدیر این خبرگزاری در کشور مالزی و از ایثاگران دوران جنگ هشت ساله دفاع مقدس بود.

محمدرضا نادری گیسور اظهار داشت: مرحوم غفاری سال گذشته درگیر بیماری سرطان شد و تا زمانی که در بیمارستان بستری نبود هیچ گاه کارش را رها نکرد و متعهد به کارش بود.

وی تاکید کرد: درد جامعه درد خبرنگاران است و در حالی که خبرنگاران از مشکلات مردم می‌نویسند نمی‌توان از مشکلات جامعه خبری غافل شد.

داریوش غفاری؛ خبرنگار فقید ایرنا از زبان همکاران

وی ادامه داد: خبرنگاری شغلی پر استرس است به همین منظور برخی خبرنگاران بدلیل این استرس و شرایط سخت کاری دچار بیماری می‌شوند که باید دولتمردان در این زمینه تدبیری بیندیشند.

همچنین محمد عزیزپور دبیر خبرگزاری ایرنا در استان البرز از همکاریش با مرحوم غفاری این چنین سخن گفت: آن فقید بسیار با صداقت و خستگی ناپذیر بود و به کارش علاقه زیادی داشت.

وی اظهار داشت: در زمانی که مرحوم غفاری حدود چهار سال مدیریت خبرگزاری استان البرز را بر عهده داشت با تمام وجود کار می‌کرد و در خدمت کار و همکارانش بود و در این مدت سنگ تمام گذاشت.

مرضیه فاتحی که در ۲ سال گذشته در یک گروه با مرحوم غفاری کار کرده بود نیز گفت: آن مرحوم خبرنگار میدانی بسیار قوی بود که رده‌های خبر را به خوبی طی کرد؛ وی کار خود را از خبرنگاری شروع کرد و در ادامه مدیر خبرگزاری در برخی شهرستان‌ها و استان‌ها بود و در ادامه به خارج از کشور رفت و تا زمانی که زنده بود متعهد به کارش باقی ماند.

وی ادامه داد: مرحوم غفاری با سابقه‌ای که داشت با تدبیر به موضوعات نگاه می‌کرد و آن جایی که می‌دانست که این کار باید انجام شود متعصبانه بر کارش اهتمام می‌ورزید.

این همکار مرحوم غفاری اظهار داشت: خبرنگاری کار پر استرس و زمانبری است و شب و روز و گرما و سرما و تعطیلی برای فعالان این حوزه معنایی ندارد و این موضوع کار خبرنگاری را سخت می‌کند.

فاتحی تاکید کرد: باید در این زمینه دولتمردان به ویژه برای خبرنگاران خبرگزاری ایرنا قانونی تصویب کنند تا موضوع سختی کار خبرنگاران این رسانه اجرایی شود.

مرحوم غفاری سال‌های متمادی در حوزه‌های مختلف خبری از جمله خبرنگار حوزه مجلس و دولت، دبیر گروه سیاسی، رئیس دفتر ایرنا در کوالالامپور (مالزی) و ریاست مراکز ایرنا در استان‌های قم و البرز و دفتر نوشهر در غرب مازندران فعالیت کرده بود و همچنین از رزمندگان و ایثارگران دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

این خبرنگار فقید با وجود ابتلاء به یک بیماری سخت از سال گذشته، تا آخرین روزها به صورت جدی و متعهدانه به فعالیت حرفه‌ای خویش ادامه می‌داد.

غفاری که متولد آذرماه ۱۳۵۰ و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی بود، پیش از آنکه ۵۰ سالگی اش را در میان خانواده و همکارانش جشن بگیرد، در بیمارستان شریعتی تهران دعوت حق را لبیک گفت و روحش از این دنیای فانی پر کشید.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، این مصیبت را به خانواده داغدار این خبرنگار، همکاران ایشان در ایرنا و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گوید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha