تقویت زیست بوم فناوری قم نیازمند نقش‌آفرینی حرفه‌ای رسانه‌هاست

قم – ایرنا – رئیس پارک علم و فناوری قم، با تاکید بر تاثیر فراوان حضور حرفه ای رسانه‌ در پوشش اخبار و رویدادهای حوزه نوآوری و فناوری در استان، بر پایداری و معرفی ظرفیت‌های زیست بوم فناوری قم، نقش ایرنا در این خصوص را برجسته دانست و از آن تقدیر کرد.

سید حسین اخوان علوی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قم، زیست بوم فناوری را موضوعی سرنوشت ساز برای کشور دانست و تاکید کرد: حیات امروز و آینده کشور به تحقق این زیست بوم و بهره گیری از ظرفیت‌های حوزه فناوری و نوآوری‌ها رقم خورده است و در این زمینه همراهی رسانه‌ها در تحقق این مهم ضروری است.

وی برخورد فعالانه و حرفه‌ای خبرگزاری جمهوری اسلامی در این زمینه را شایسته تقدیر دانست و ادامه داد: پوشش سریع، خوب، دقیق و درست رویدادهای حوزه فناوری و نوآوری و پارک علم وفناوری استان به عنوان محور این زیست بوم، توسط خبرگزاری ایرنا حرفه‌ای و از درک صحیح اهمیت این زیست بوم است.

رئیس پارک علم و فناوری قم، با بیان اینکه رسانه‌ها رکم مهم زیست بوم فناوری هستند، افزود: معرفی ظرفیت‌های و رویدادهای مهم زیست بوم فناوری علاوه بر امیدآفرینی در جامعه و بستر لازم برای بهره گیری بیشتر از این ظرفیت را فراهم می‌کند.

اخوان علوی ادامه داد: اخبار حوزه فناوری علاوه بر داشتن مخاطبان عمومی، مورد توجه و دل گرمی جامعه نخبگانی نیز می‌شود به همین دلیل پوشش صحیح و دقیق اخبار زیست بوم فناوری می‌تواند آثار مثبت زیای به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به روند شکل گیری و بلوغ زیست بوم فناوری قم گفت: پارک علم و فناوری قم در سال ۱۳۹۱ به عنوان یکی از آخرین پارک‌های علم و فناوری در کشور تأسیس شد و امروز با گذشت ۹ سال آن چنان توسعه پیدا کرده است که می‌توان گفت این پارک امروز به یک زیست بوم تبدیل شده است.

تقویت زیست بوم فناوری قم نیازمند نقش‌آفرینی حرفه‌ای رسانه‌هاست

تقویت زیست بوم فناوری قم نیازمند نقش‌آفرینی حرفه‌ای رسانه‌هاست

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قم نیز در این نشست، استفاده از فناوری های جدید را گریزناپذیر دانست و گفت: اقدام های خوب و موثری در پارک علم و فناروی استان رقم خورده که معرفی این دستاوردها و اقدام ها می تواند موجب امیدآفرینی در جامعه شود.

محمدکاظم جعفری افزود: حمایت از ظرفیت ها و دستاوردهای علمی جوانان نخبه کشور و استان وظیفه رسانه هاست و خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خبرگزاری رسمی کشور این مهم را وظیفه خود می داند.

وی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر زیست بوم فناوری قم ادامه داد: بسیاری از این ظرفیت ها مورد غفلت قرار گرفته است و به درستی به جامعه معرفی نشده است و این موجب شده تا ظرفیت های این حوزه به خوبی مورد بهره قرار نگیرد./

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha