تقویت همکاری‌های رسانه‌ای میان ایران و اسپانیا مورد تاکید قرار گرفت

مادرید- ایرنا- «حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا روز چهارشنبه ضمن بازدید از خبرگزاری دولتی اسپانیا (افه) با خانم «گابریلا کانیاس» رئیس جدید این خبرگزاری در خصوص تقویت همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های رسانه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایرنا، قشقاوی در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب میان ایران و اسپانیا در ادوار مختلف تاریخی، ارتباط دیرینه و دوستانه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و خبرگزاری دولتی اسپانیا (افه)، نقش مهم و برجسته رسانه‌ها در تبیین تحولات نظام بین‌الملل و جهت دهی صحیح افکار عمومی را بسیار با اهمیت دانست.

وی اظهار کرد، رسانه‌های غربی عموماً تمایل چندانی برای ورود و تحلیل واقعیت‌ها و تحولات بین‌الملل ندارند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین ضرورت بازنگری و به روز رسانی یادداشت تفاهم دو خبرگزاری به منظور تقویت هر چه بیشتر همکاری‌ها و تعاملات مثبت و سازنده موجود میان دو طرف را مورد تأکید قرار داد.

خانم کانیاس نیز ضمن تقدیر از تمهیدات و تسهیلات فراهم شده برای دفتر خبرگزاری افه در تهران و اعلام آمادگی برای اصلاح و به روز رسانی یادداشت تفاهم همکاری با ایرنا، بر ضرورت توجه رسانه‌ها به تحولات تاکید کرد.

وی بی تفاوتی سیاستمداران و بسیاری از رسانه‌های غربی نسبت به برخی از تحولات منطقه از جمله افغانستان را مورد انتقاد قرار داد.

سفیر ایران در اسپانیا از بخش‌های مختلف خبرگزاری افه بازدید کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha