ایرنا بازداشت غیرقانونی خبرنگار خود را در کاشان محکوم کرد

استانها - ایرنا - سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) رفتار خارج از عرف و بازداشت غیرقانونی خبرنگار ایرنا در کاشان را هنگام انجام یک ماموریت خبری محکوم کرد.

ایرنا در بیانیه‌ای که امروز یکشنبه انتشار یافت، از قوه قضائیه خواست با قاطعیت نسبت به برخورد ناشایست و اقدام غیرقانونی پلیس مأمور اجرای حکم با خبرنگار و مسؤول دفتر ایرنا هنگام پلمب ساختمان اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان رسیدگی کرده و اجازه ندهد آزادی رسانه‌ها و استقلال خبرنگاران در جریان مأموریت‌های حرفه‌ای تهدید شود.
بر اساس این گزارش، «سعید صادقی مقدم» خبرنگار و مسؤول دفتر ایرنا روز گذشته برای تهیه گزارش خبری از اجرای حکم قضائی پلمب اداره ورزش و جوانان کاشان به محل رفته بود اما رئیس حفاظت دادسرای کاشان که مسؤولیت تیم اجرای حکم را بر عهده داشت، بلافاصله به او دستبند زد و دوربین عکاسی خبرنگار ایرنا را نیز ضبط کرد.
این رفتار غیرقانونی در حالی انجام شد که دهها تن از مردم در حال نظاره اجرای حکم و مشاهده رفتار این مأمور ضابط قضائی بودند.
مأمور یادشده سپس خبرنگار ایرنا را دستبند زده، سوار خودرو کرده و به دادسرا انتقال داد تا یک پرونده قضائی برای وی تشکیل دهد.
در این ماجرا، افسر یادشده، دوربین عکاسی خبرنگار ایرنا را نیز ضبط کرد و بشدت به آن آسیب رساند.
پس از انتقال خبرنگار ایرنا به دادسرا، قاضی پرونده بلافاصله دستور آزادی خبرنگار ایرنا را صادر کرد اما پرونده قضائی در این زمینه در دادسرا تشکیل شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در بیانیه اش ابراز امیدواری کرده است مسئولان مختلف، هنگام انجام وظایف و تکالیف خود، سعه صدر بیشتری به خرج دهند و از رفتارهای غیر اخلاقی و نامتعارف با اصحاب رسانه بپرهیزند چراکه خبرنگاران صدای مردم و مسؤولان هستند.

به دنبال این رویداد، شماری از خبرنگاران و اصحاب رسانه در کاشان، اقدام مأمور نیروی انتظامی را محکوم و حمایت خود را از خبرنگار ایرنا اعلام کردند.

پلمب ساختمان اداره ورزش و جوانان شهرستان کاشان با حکم قضائی و به دنبال شکایت اداره اوقاف و امور خیریه کاشان صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha