خدمات شهرداری آنطور که باید به اطلاع شهروندان نمی‌رسد

تهران- ایرنا- جمعی از مدیران رسانه‌ها در دیدار با شهردار تهران بر لزوم ادامه سیاست‌های این دوره از مدیریت شهری در دوره بعد تاکید و اقدامات شهرداری تهران را با توجه به تحریم‌ها و کرونا قابل تمجید عنوان کردند.

به گزارش ایرنا، در این هم اندیشی که روز چهارشنبه برگزار شد، مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: حیف است که خدمات آنطور که باید، به اطلاع شهروندان نمی‌رسد. باتوجه به شرایطی که مدیریت شهری روی کار آمد و کشور در بدترین فشار اقتصادی قرار داشت، در چنین شرایطی گزارش شهردار تهران نشان می‌دهد بهره وری در شهرداری بسیار بالا بوده است.

"محمدرضا نوروزپور" با بیان اینکه نیاز به اطلاع رسانی وجود دارد، ادامه داد: متأسفانه فضای منفی در مطبوعات و رسانه‌ها، سبب شده تا تمجید از کار خوب به عنوان اظهارات بی‌اساس دیده می‌شود. از طرف دیگر نوعی ضدفرهنگ علیه شهرداری در کشور وجود دارد؛ اما دورانی در شهرداری آمده که با این شرایط اقدامات بسیار خوبی انجام شده که مهم‌ترین آن قانونمندی، شفافیت و مقاومت درباره بسیاری از مسائل است.

وی اظهار امیدواری کرد که ریل‌گذاری این دوره مستحکم شده باشد و مدیران آینده در همین ریل حرکت کنند.

مدیر عامل روزنامه ایران هم در ادامه به مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: در این شرایط تأمین حقوق کارکنان شهرداری مدیریت در این سطح سخت و طاقت‌فرساست و اما شهرداری سربلند این روزها طی کرد.

مهدی شفیعی یکی از اقدامات مهم را شهروند محوری عنوان کرد و افزود: این سیاست در این دوره دیده می‌شد و شهردار تهران سلامت و مقابله با فساد را سرلوحه کار قرار داد. همچنین جولان نیروهای سیاسی که همیشه مانع بودن در این دوره به حداقل رسید.

مدیرعامل روزنامه ایران، ادامه داد: در این دوره ضرورت مستندسازی و تجربه‌نگری بیش از هر دوره دیگری احساس می‌شود و تجربه شما (شهردار تهران) می‌تواند به کار شهرداران آینده بیاید.

همچنین شهردار تهران در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه‌های داخلی اهم اقدامات مدیریت شهری پایتخت را در دوره پنجم مدیریت شهری تشریح کرد.

خدمات شهرداری آنطور که باید به اطلاع شهروندان نمی‌رسد

پیروز حناچی در این جلسه هم اندیشی با اشاره به آخرین اقدام‌های مدیریت شهری پایتخت در دوره مسئولیت خود گفت: شهرداری تهران در دوره اخیر مدیریت شهری با شعار «تهران؛ شهری برای همه»، علی‌رغم مواجهه با چالش‌های بیشمار از جمله تشدید تحریم‌های ظالمانه غرب به واسطه خروج آمریکا از برجام، نوسانات شدید نرخ ارز و بروز تورم بی سابقه، افزایش قابل توجه قیمت زمین و مصالح ساختمانی و رکود بخش ساختمان، شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های مترتب بر آن و…، با برنامه‌ریزی متناسب با شرایط و ساماندهی اقدامات در راستای کاهش آثار منفی تغییرات محیطی، توانست اقدام‌هایقابل توجهی را در ایجاد انضباط ساخت‌وساز و بهسازی کالبدی، ارتقای عدالت توزیعی و کاهش فاصله شمال و جنوب، توسعه زیرساخت‌های شهری، حمل‌ونقل عمومی و تسهیل ترافیک، پایدارسازی مالیه شهری، ارتقا کارایی سازمانی، توسعه مشارکت‌های اجتماعی و رضایت شهروندی، ارتقا ایمنی و محیط‌زیست پایدار، حفاظت از میراث طبیعی و تاریخی شهر و هوشمندسازی و شفافیت انجام دهد.

شایان ذکر است در این دیدار علاوه بر مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و مدیر عامل روزنامه ایران، مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، مدیر مسئول روزنامه اعتماد، مدیر عامل خبرگزاری ایسنا، مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد و…حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha