اثر خبرنگار ایرنا سمنان در جشنواره استانی «آب و رسانه» برگزیده شد

سمنان- ایرنا- نام خبرنگار ایرنای سمنان، در بین ۲۰ برگزیده نخستین جشنواره «آب و رسانه» استان سمنان قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، آئین اختتامیه این جشنواره شامگاه سه‌شنبه در سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان برگزار شد و «آتنا نائینی‌نژاد» از ایرنا در بخش گزارش نخستین جشنواره «آب و رسانه» استان سمنان رتبه سوم را به دست آورد.

این جشنواره با همکاری استانداری سمنان، شرکت آب و فاضلاب این استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری سمنان، انجمن خبرنگاران استان و خانه مطبوعات سمنان برگزار شد.

محورهای این‌جشنواره شامل چگونگی نقش رسانه در پیشگیری و مهار بیماری کرونا و مدیریت مصرف آب، توانایی و آگاهی رسانه در مسائل آبی، نقش محوری رسانه در مدیریت و اصلاح الگوی مصرف آب، بحران آب و نقش رسانه، استفاده از ابزار هنر برای ترویج سبک زندگی اسلامی-ایرانی با رویکرد مدیریت مصرف بهینه آب، حساس نمودن افکار عمومی نسبت به مساله حفاظت از منابع آبی و بازچرخانی آب در صنعت و محیط زیست، اقتصاد آب، فرهنگ شهروندی بود.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان، ۲۴۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره فرستاده شد که شامل ۶۷ اثر در بخش عکس، ۱۰ اثر در بخش فیلم کوتاه، ۱۰۸ اثر در بخش خبر، ۱۱ اثر در بخش مصاحبه، ۳۲ اثر در بخش گزارش، هشت اثر در بخش موشن گرافی و ۱۱ اثر در بخش صوت بود.

گزارش برگزیده خبرنگار ایرنا را اینجا بخوانید.

اخبار مرتبط