رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از ایرنا بازدید کرد

تهران- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در آستانه ۱۶ آذر (روز دانشجو) با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن دیدار با علی نادری مدیرعامل ایرنا از بخش‌های مختلف این رسانه بازدید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی امروز (دوشنبه ۱۵ آذرماه) علاوه بر دیدار با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی و طرح موضوعات مختلف در بازدید از قسمت‌های مختلف ایرنا شامل گروه اخبار صوتی، تصویری و اتاق خبر، در جریان روند تهیه و تولید اخبار، گزارش‌های خبری، تصویری و انتشار آنها روی خروجی‌های این سازمان قرار گرفت.

وی در این بازدید که به مناسبت روز دانشجو انجام شد، به سوال‌های خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا در خصوص حمایت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از تشکل‌های دانشجویی، شبکه سازی نخبگانی، ترویج و حمایت از ازدواج دانشجویی و افزایش خوابگاه‌های متاهلی در دانشگاه‌ها پاسخ داد.

به گزارش ایرنا، این روزها در آستانه روز دانشجوی سال ۱۴۰۰ قرار داریم؛ تقریباً ۶۸ سال از شهادت شهیدان مهدی شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی در روز هولناک دانشکده فنی دانشگاه تهران می‌گذرد و سه دانشجوی شهید با خون خود و همگامی دیگر دانشجویان، آزادی‌خواهی و استکبارستیزی را فریاد زدند و این موضوع سبب شد ۱۶ آذر در تاریخ ایران ماندگار و عبرت آموز شود.

روز شانزدهم آذر ماه در تقویم ایران به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شده است.

این روز هر سال در ایران به یاد این سه دانشجوی شهید و سایر دانشجویانی که برای آزادی و استکبارستیزی جان خود را از دست دادند، گرامی داشته می‌شود.

اخبار مرتبط