استقرار صندوق سیار در ایرنا/ خبرنگاران رای خود را به صندوق انداختند

مدیران، سردبیران، خبرنگاران و کارکنان بخش‌های مختلف ایرنا همراه با مردم سراسر کشور آرای خود را به صندوق رای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مستقر در خبرگزاری جمهوری اسلامی انداختند.

به گزارش روابط عمومی ایرنا، خبرنگاران ایرنا که اخبار انتخابات در سراسر کشور را پوشش می‌دادند، به نوبت و گروه‌های محدود، به طبقه همکف مراجعه و رای خود را به صندوق انداختند.

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح روز جمعه - هشتم تیرماه - در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای در سراسر ایران آغاز شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار است.

همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شده است.

برای برگزاری انتخابات بیش از ۸۰۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم حضور فعال دارند که همگی آموزش های لازم را دیده اند و هر یک از نامزدهای انتخابات نیز می توانند دو نماینده مستقر در ستاد انتخابات کشور داشته باشند.

مدارک لازم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، تنها شناسنامه و کارت ملی است و در شعب اخذ رای خارج از کشور نیز رای گیری با گذرنامه قابل انجام است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور در این انتخابات با توجه به محدودیت های که در قانون انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد، رای گیری تنها با تعرفه های کاغذی انجام می شود و همچنین در این دوره، احراز هویت به روال گذشته الکترونیکی است.