محیط زیست قزوین با جامعه خبری ابراز همدردی کرد

قزوین - ایرنا - مدیر کل ، معاونین و روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان قزوین با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز قزوین نسبت به درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا ابراز همدردی کردند.

به گزارش ایرنا، مهران شنتیائی روز دوشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز قزوین با تسلیت به مناسبت درگذشت خبرنگاران ایرنا و ایسنا در روزهای گذشته اظهار داشت: ضایعه درگذشت ۲ خبرنگار محیط زیستی کشور علاوه بر جامعه رسانه‌ای برای جامعه محیط زیست کشور هم دردآور بود و این ۲ خبرنگار فقید جان خود را در راه حفظ منابع زیست محیطی این مرز و بوم فدا کردند.

محیط زیست قزوین با جامعه خبری ابراز همدردی کرد

وی افزود: موضوعات محیط زیستی جزو موضوعات عام المنفعه به حساب می‌آید و باید بتوان برای حفظ و حراست از آن از ظرفیت رسانه‌ها به نحو احسن استفاده کرد.

این مسؤول گفت: محیط زیست ارتباط مستقیمی با زندگی مردم در سراسر دنیا دارد و اگر از آب، خاک و هوا به نحو احسن محافظت نشود به طور قطع با چالش‌های زیادی در زندگی رو به رو خواهیم شد.

شنتیائی اضافه کرد: باید اقدامات فرهنگی و رسانه‌ای برای جلوگیری از چالش‌های محیط زیستی به نحو احسن به کار گیری شود و اگر فرهنگ مردم و جامعه نسبت به محیط زیست تغییر پیدا نکند موضوعات قهری و قضائی نمی‌تواند مشکلات را برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه موضوعات زیست محیطی باید ارزش گذاری شود، اظهار داشت: هر گونه آسیب پذیری به گونه‌های گیاهی و جانوری خسارت‌های سنگینی را برای جامعه و زندگی جوامع بشری دارد و باید این موضوعات را طریق رسانه و سازمان‌های مردم نهاد به سمع و نظر مردم برسانیم.

مدیرکل محیط زیست استان قزوین گفت: بیشترین مطالبه گری زیست محیطی این استان در حال حاضر مرهون تلاش و اهتمام رسانه هاست که در راستای حفاظت از محیط زیست در بخش‌های مختلف بیشترین تولید محتوا داشته اند.

وی حفاظت از محیط زیست سالم را بدون همکاری مردم و رسانه‌ها ناممکن دانست و گفت: مردم نقش مهمی در حفاظت از محیط زیست دارند و رسانه‌ها بعنوان محور اصلی اطلاع رسانی بیشترین نقش را تاکنون بر عهده داشته و وظیفه خود را همواره به خوبی انجام داده اند.

به گزارش ایرنا، ۲۵ نفر از خبرنگاران رسانه‌های کشور صبح چهارشنبه (۲ تیرماه ۱۴۰۰) برای بازدید از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم پیرانشهر شدند که اتوبوس آنان عصر همان روز در ۱۵ کیلومتری این شهرستان در منطقه بیگم قلعه پیرانشهر دچار حادثه شد.

در این حادثه غم انگیز متأسفانه ریحانه یاسینی و مهشاد کریمی خبرنگاران پرتلاش و متعهد خبرگزاری‌های ایرنا و ایسنا جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha